Освітній центр «Донбас-Україна»

ЗАВАНТАЖИТИ Листівку для Донбасу

Міністерство освіти і науки України розробило документ, який вносить революційні зміни до можливостей отримання української освіти абітурієнтами з територій проведення антитерористичної операції – «Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення).

Відповідно до пропонованого Порядку, дітям з територій проведення антитерористичної операції відкривається новий, значно простіший шлях для отримання атестатів і вступу до вищих навчальних закладів на території України. Для отримання українського атестату про повну загальну середню освіту потрібно пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію з української мови та історії України, а для вступу до ВНЗ – скласти вступний іспит. Даний процес буде відбуватися через освітні Центри «Донбас-Україна».

На базі переміщеного Луганського національного аграрного університету (в м. Харкові), який є уповноваженим ВНЗ, згідно наказу МОН №697 від 21.06.2016 року, з 1 липня 2016 року відкрився освітній Центр «Донбас-Україна».

Увага! Категорія випускників, які отримають український атестат за даною спрощеною процедурою, мають право вступу лише до УПОВНОВАЖЕНИХ вищих навчальних закладів.

Для розуміння механізму отримання документа про освіту і вступу до ЛНАУ передбачена покрокова інструкція для здобуття української освіти:

Крок 1:

Подати до Центру:

  • заяву (особисту для повнолітніх) або заяву батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх Заявників);
  • документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України») або свідоцтво про народження;
  • освітню декларацію з наклеєною фотокарткою.

Увага! Освітня декларація – документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс загальної середньої освіти, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Увага! Освітню декларацію допоможе заповнити представник Центру. В освітній декларації буде наступна інформація: Ваше прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); документ, що посвідчує особу та громадянство; місце проживання; повне найменування навчального закладу, у якому навчався Заявник, здобутий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує Заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій територій, а також інформація щодо опанованих, на його думку, предметів шкільної програми.

Бажано, але не обов’язково, додати до освітньої декларації, у тому числі шляхом надсилання електронною поштою, інші матеріали (у паперовому вигляді або у форматі цифрових зображень), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в освітній декларації інформацію.

Крок 2

Визначитися з датами та пройти Державну підсумкову атестацію (ДПА) з

  • української мови;
  • історії України.

Увага! ДПА буде проходити на базі загальноосвітніх навчальних закладів, закріплених за Центром (на території м. Харкова).

Увага! ДПА проводиться відповідно Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0157-15)

Крок 3

Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації отримати в Центрі Довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Увага! Одночасно з виданням Вам Довідки представник Центру замовить для Вас атестат про загальну середню освіту.

Крок 4

Подайте до Луганського національного аграрного університету наступні документи:

  • свідоцтво про народження;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Увага! Документи подаються особисто в письмовій формі.

Крок 5

  • скласти вступний іспит.

Увага! Який саме вступний іспит визначає кожен вуз в залежності від спеціальності та спеціалізації.

Крок 6

Прийняти участь в конкурсі за результатами вступних випробувань для вступу до ЛНАУ у м. Харкові.

Увага! Конкурсний бал визначається як сума середнього балу документа про загальну середню освіту (сума оцінок з ДПА з української мови та історії України) та вступного іспиту з предмету, визначеного Правилами прийому.

Терміни:

Робота освітнього Центру «Донбас-Україна» на базі уповноваженого ВНЗ Луганський національний аграрний університет (м. Харків) – в період з 19.06.2017 р. по 30.09.2017 р.

Проходження ДПА та вступного іспиту

Подання документів до ВНЗ – в період з 19.06.2017 р. по 30.09.2017 р.

Зарахування до ВНЗ – за державним або регіональним замовленням не пізніше 12.00 години 7 серпня 2017 року, за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 30 вересня 2017 р.

Увага! Триває інтенсивний онлайн-курс з української мови й літератури та історії України для школярів з Донбасу та Криму з підготовки до ЗНО, ДПА (за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Освітнього порталу «Педагогічна преса», агенції «Укрінформ»).

Контактна інформація освітнього Центру «Донбас-Україна» на базі уповноваженого ВНЗ Луганський національний аграрний університет (м. Харків):

Адреса центру:
61002, м. Харків, вул. Алчевських, 44, каб. №101.

Порядок роботи центру:
в період з 19.06.2017 р. по 30.09.2017 р.
пн-пт с 9.00 до 17.30,
сб с 9.00 до 15.00,
вс – вихідний
.

Відповідальна особа:
Васюренко Лариса Валентинівна, e-mail: vasulara@ukr.net, 095 644 38 21, 067 752 51 68.