Всеукраїнський семінар з питань національно-патріотичного виховання

12-13 жовтня 2015 року на базі Уманського національного університету садівництва проходив Всеукраїнський семінар «Неперервна освіта – фундамент усвідомлення національних цінностей українського народу в умовах глобалізаційних процесів», присвячений питанням національно-патріотичного виховання молоді за участю проректорів з навчально-педагогічної та виховної роботи, заступників директорів з виховної роботи та членів Об'єднаної ради студентського самоврядування. Під час цієї зустрічі було презентовано проект загальнодержавної програми військово-патріотичного виховання, Концепцію національно-патріотичного виховання, військово-спортивну гру «Хортинг-патріот». Малюк В. М. соціальний педагог, науковий кореспондент «Інституту обдарованої дитини» НАПН України запропонувала нашій увазі методику проведення тренінгів. Своєю роботою в сфері національно-патріотичного виховання поділилися представники Черкаської, Одеської та інших областей не лише аграрної, а й педагогічної освіти. На цій зустрічі були присутні представники нашого Луганського національного аграрного університету, Остапенко Катерина Олександрівна, начальник відділу кадрів, асистент кафедри загальноосвітніх дисциплін та лідер студентського самоврядування Дрогін Євген.

Війна – як страшне відлуння кінця 30-х та 40-х рр. минулого століття! Людина, а особливо молодь, сьогодення не могла уявити, що колись стане свідком подібних трагічних подій. Ми гадали, що Друга світова війна навчила цінувати мир весь світ. Події 2014 року показали, як сильно ми помилялися, бо не зберегли мир навіть у своїй державі. Як це могло статися? Чому? Однією з відповідей на це питання, на жаль, є недостатнє національно-патріотичне виховання молоді Луганської та Донецької областей, теперішньої зони АТО. Бо помилки вчителів, як говорила героїня відомого фільму, можливо не так помітні, але не менш небезпечні.

Сьогодення нашої держави заставляє замислитися про проблеми національно-патріотичного виховання, що вийшло за рамки стін навчальних закладів, а стало нагальною проблемою держави в цілому. Як всім відомо, виховною роботою в нашому навчальному закладі займається Знаткова Олена Миколаївна, помічник ректора. За минулий стресовий рік в цій ділянці роботи ЛНАУ нею було зроблено дуже багато, а найголовніше заданий вірний напрям у виховання справжнього громадянина України. Вона використовує інноваційні методи, прийоми та форми виховання, бо стандартні форми для стресової ситуації в умовах переміщення зовсім не підходять для наших студентів. Найголовнішими з них є:

  • «Відкритий світ»;
  • проекти «Можливості поруч», «Разом», «Учитель змін»;
  • незвичні заходи «День соціального партнерства»;
  • тісна взаємодія з громадськими організаціями, благодійними фондами тощо.

Слід зазначити, що національно-патріотичне виховання наших студентів – це не форма, метод, пласт чи аспект нашої роботи. Це наше повсякденне життя. Процес переміщення університету був складним і невимовно болісним, але цим кроком викладачі та студенти голосно заявили усій міжнародній спільноті, що є справжніми патріотами. Минулого року наші студенти постали перед складним вибором: затишна домівка поряд з батьками, друзями чи крок в невідомість. Багато з них взагалі опинилися в страшній ситуації, обираючи між батьками та Батьківщиною. Ми щиро сподіваємося, що вони завжди будуть твердо переконані в правильності свого вчинку, а АГРАРНИЙ університет знов повернеться до ЗЕМЛІ, рідної землі.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори