Відкрита лекція доктора економічних наук Кукси І.М.

Перша лекція нової для студентів дисципліни – найважливіша! Це, перш за все, перевірка педагогічної майстерності викладача. Це, без перебільшення, можливість зацікавити новою галуззю знань і мотивувати студентів до вивчення, надихнути на дослідження та креативність. Вдало провести перше заняття – це мистецтво, яке вимагає постійного вдосконалення. Цього тижня науково-педагогічні працівники ЛНАУ мали можливість дізнатися секрети введення у світ нової дисципліни від досвідченого викладача, завідувача кафедри фінансів та економічної кібернетики, доктора економічних наук, доцента Ігоря Миколайовича Кукси.

28 лютого 2018 року усі охочі були запрошені на його відкриту лекцію з дисципліни «Фінанси» на тему «Сутність фінансів як економічної категорії» для студентів 2 курсу спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 075 «Маркетинг», 076 «Підприємство, торгівля та біржова діяльність».

Які ж ідеї намагався донести широкому загалу Ігор Миколайович?

По-перше, студенти нову дисципліну сприймають як додаткове навантаження, тому необхідно одразу пояснити їм, що навчання – послідовний процес, тому можна легко засвоїти новий матеріал, спираючись на попередній, і використовувати набуті знання в подальшому навчанні.

По-друге, навчання заради навчання студентів не цікавить, а демонстрація зв’язку предмету із суспільною практикою в рази збільшить рівень зацікавленості.

По-третє, і це найголовніше, під час першої зустрічі треба відповісти на питання: «Чому важливо знати цю навчальну дисципліну? Яким чином вона знадобиться мені – студенту, фахівцю-економісту, громадянину України?».

Перша лекції не пробачає помилок! Треба не тільки ретельно підготувати інформаційний супровід, а й велике значення має форма проведення. Ігор Миколайович Кукса наочно продемонстрував, як лекція-«круглий стіл» здатна подолати напругу та створити атмосферу довіри, під час якої важливі проблеми обговорюються колективно і кожен має змогу висловити свою думку. Студенти виявили надзвичайну активність під час лекції, незважаючи на фактор першого знайомства з викладачем, присутність сторонніх спостерігачів, серед яких був навіть декан факультету.

Для цієї, першої, лекції Ігор Миколайович Кукса обрав найактуальніші питання, саме ті, що хвилюють кожного громадянина, майбутнього платника податків, на які не мають одностайної відповіді навіть науковці в галузі економіки. Безперечно, Ігор Миколайович має свою думку з приводу кожного аспекту лекції, проте відвідувачі її не почули. Обравши роль слухача, він дав змогу висловитися кожному охочому. Такий підхід спонукає студентів до генерації своїх власних ідей, роздумів, пошуків. Адже необхідно, щоб перша лекція нової дисципліни завершилась не крапкою, а трьома крапками, які кличуть до захопленого вивчення дисципліни зі складними питаннями, важливими відповідями, дисципліни, що формує світогляд.

Відкрита лекція Ігоря Миколайовича Кукси отримала високу оцінку колег за глибоко виявлену психолого-педагогічну майстерність, науковий рівень володіння матеріалом, актуальність та сучасність змісту лекції, систематичність та логічну послідовність подачі матеріалу.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори