Від розуміння філософії до розуміння аграрних традицій

Архетипи традиційних аграрних суспільств – один із напрямків дослідження, яке проводиться під керівництвом завідувачки кафедри історико-філософських дисциплін О.В. Борисової в Луганському національному аграрному університеті. З цієї теми ведеться активна співпраця з українськими та закордонними вченими, а також з міжнародною релігієзнавчою школою «Вайшнавська традиція крізь століття», яка працювала у серпні 2017 року в Дніпрі та Києві. Організаторами школи є кафедра релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра культурології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кафедра філософії та основ загальногуманітарного знання Одеського національного Університету імені І. І. Мечникова, кафедра філософії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

Перед слухачами школи виступили професори й доценти українських ВНЗ Є.А. Харьковщенко, А.М. Колодний, Л.О. Філіпович, С.Г. Секундант, С.В. Капранов, Ю.Ю. Завгородній та інші. Низка лекцій англійською мовою прочитав професор Стокгольмського університету Фердінандо Сарделла. Від Луганського національного аграрного університету з лекцією виступив д. філос. н. М.М. Карпіцький.

У стінах Київського національного університету та Інституту філософії вчені обговорювали філософську та духовну традицію Індії, а в навчальному вайшнавському центрі «Новий Маяпур» безпосередньо знайомилися зі способом життя представників ведичної традиції в Україні. Навчальний центр “Новий Маяпур” знаходиться в сільській місцевості на межі Дніпропетровської і Полтавської області та має своє господарство – пасіку, корівник, сад. Для вайшнавів догляд за тваринами, вирощування і приготування їжі має духовну цінність і супроводжується практикою самовдосконалення. Тут учасники школи могли безпосередньо спостерігати, які паростки дають індійські аграрні традиції на українському ґрунті.

Миколай Карпіцький, доктор філософських наук, професор ЛНАУ

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори