ДЛЯ СТУДЕНТІВ СХОДУ УКРАЇНИ ТА АЗОВСЬКОГО РЕГІОНУ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА “АГРОКЕБЕТИ-СХІД”

27 січня Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) підписав грантову угоду з громадською організацією “Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” щодо підтримки освітньої програми “Агрокебети”.

Протягом наступних 15 місяців партнери реалізовуватимуть проєкт “Агрокебети-Схід” на базі двох університетів – Луганського національного аграрного університету та Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

“Ця співпраця надихає на якомога більші звершення, – відмітив Алекс Ліссітса, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” та голова Наглядової ради програми “Агрокебети”. – Це – потужний імпульс для розвитку нашої програми та підтвердження її нагальності – як для освітнього сектору, так і для бізнес-спільноти та міжнародних грантових організацій”.
“Агрокебети” – це удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу та навчальних закладів. Її завдання – “перезавантажити” аграрну освіту, наблизити її до рівня університетів високорозвинутих країн та забезпечити українські аграрні компанії висококваліфікованими працівниками, а випускників – високооплачуваним робочим місцем. Кожен студент отримає ментора від компаній-учасників проєкту, також проходитиме виробничу практику в успішних агрокомпаніях свого регіону або України.

“Партнерство Проєкту USAID з Луганським національним аграрним університетом та Таврійським державним агротехнологічним університетом ім. Дмитра Моторного має на меті підтримати їх зусилля у навчанні професіоналів, які стануть рушійною силою економічного зростання. “Агрокебети” допоможуть нам встановити відповідність між освітніми послугами та потребами роботодавців аграрного сектору. Ця програма націлена на підготовку агроменеджерів, які розуміють, як керувати аграрним підприємством, як бізнесом. Це не менш важливо, ніж наявність кваліфікованого агронома чи механізатора. Разом з “Агрокебетами” ми допоможемо закласти фундамент для стійкого економічного зростання Cходу України”, – зазначив керівник напрямку сталого економічного розвитку Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Брайан Мілаковськи.

Студенти та викладачі університетів можуть долучитися до гостьових та онлайн-лекцій із різних дисциплін. Для цього проєкт залучатиме провідних українських та закордонних експертів з обраної тематики.

Крім менторської підтримки та виробничої практики, заплановані регулярні виїзди на підприємства та День агротехнологій – захід на відкритому просторі, під час якого студенти та викладачі зможуть познайомитись з представниками бізнесу та налагодити партнерства.

Додатково проєкт розробить онлайн-курс “Агрокебети”, який буде завантажений на національну навчальну платформу для широкої аудиторії. Користуватися цим курсом безкоштовно матимуть змогу всі охочі – студенти та викладачі університетів України, молоді спеціалісти, які працюють на підприємствах аграрного сектору, чи зацікавлені в отриманні сучасних знань у сфері агрономії.

“Дуже важливо, що цей проєкт охоплює велику кількість різноманітних активностей, – прокоментував початок партнерства керівник проєкту “Агрокебети-Схід” Анатолій Циркун. – Освітня програма “Агрокебети” націлена на комплексний вплив: на освітні процеси, аграрний бізнес, регіональний ринок праці та освітню систему в цілому. Для нас дуже важливо залучити до партнерства настільки впливового гравця, як Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”, який розділяє наш підхід”.

Завдяки реалізації гранту випускники аграрних університетів Сходу України та Азовського регіону отримають практичну освіту та певний професійний досвід під час стажування до закінчення навчання. Поєднання знань та навичок, набутих під час курсу програми, підвищить їх конкурентоспроможність на регіональному ринку праці. Потенційні роботодавці отримають доступ до більш кваліфікованих фахівців. Інформаційна кампанія програми збільшить популярність аграрної освіти та залучить більше студентів до університетів. Аграрна освіта стане більш сучасною, ефективною та стійкою: викладачі університетів здобуватимуть відповідні знання та навички на тренінгах та застосовуватимуть їх у своїй педагогічній практиці, а університети – тісно співпрацюватимуть з аграрним бізнесом.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

 

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори