ДОСЛІДЖЕННЯ У СУЧАСНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) студенти відокремленого структурного підрозділу “Старобільський фаховий коледж Луганського національного університету” навчаються практичних навичок у нових лабораторіях – “Ветеринарної медицини” та “Харчових технологій”.
Лабораторії нараховують понад 40 одиниць сучасного обладнання. У них є сучасні люмінісцентні мікроскопи, рефрактометри, термостати, центрифуги, спектрофотометр, аквадистилятори, аналізатор молока, pН-метр для аналізу харчових продуктів, хірургічні набори ветеринара та меблі – шафи для реагентів, лабораторні столи та стільці. Вартість цього обладнання складає понад 800 тисяч гривень.
Під час практичних занять студенти дізнаються про методи визначення pH показника у різних розчинах, навчаються визначати кислотність. Досліджують зразки косметичної та харчової продукції.
“Усі ці дослідження ми виконуємо на новому обладнанні у лабораторіях. Наприклад, аналізатор молока ми використовуємо під час вивчення чотирьох дисциплін. Студенти можуть визначити рівень бактеріологічного забруднення сирого молока, також зробити ветеринарно-санітарну оцінку з основами санітарії, проби на бродіння, наявність у ньому мікроорганізмів. Люмінесцентний мікроскоп дозволяє дослідити мікрофлору зіпсованих яєць, яєчного порошку, вивчити будову клітини, досліджувати різні продукти на дерматомікозу (наявність грибів). Раніше такі дослідження студенти робили на старому обладнанні, таких можливостей не було. Зараз студенти навчаються на такому обладнанні, яке є також на сучасних промислових підприємствах. Тож вони прийдуть підготовленими на роботу, адаптація до виробничих потреб буде мінімальною”, – сказала в.о. директора коледжу Надія Жмуренко.
До навчання у лабораторіях “Ветеринарної медицини” та “Харчових технологій” задіяні близька ста студентів коледжу.
“Під час практичних занять мені дуже цікаво. Нещодавно ми досліджували молоко – робили ці дослідження на аналізаторі. Я хочу бути технологом харчового виробництва, саме такі дослідження буду робити на підприємствах харчової галузі”, – поділилася студентка 4 курсу коледжу Ірина Гуєвська.
У Старобільському коледжі ЛНАУ навчаються 550 студентів за п’ятьма спеціальностями.
Нагадаємо, лабораторії у Веселому були створені у 2020 році за грантом “Відродження вищої аграрної освіти на Сході України” від Проєкту USAID. Загальна сума гранту складає близько 7 мільйонів гривень.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.
Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори