ЛНАУ долучився до ініціативи МОН України щодо розробки Концепції про дуальну освіту

6-7 квітня 2017 у Києві відбулося розширене засідання Робочої групи Міністерства освіти і науки України з питань розробки проекту Концепції підготовки фахівців у вищій освіті за дуальною системою. Головою засідання був перший заступник МОН України Володимир Віталійович Ковтунець, який відзначив нагальність впровадження у вітчизняну освітню практику дуальної освіти. Директор Департаменту вищої освіти МОН України Олег Ігорович Шаров відмітив, що основою для української Концепції про дуальну освіту стане «німецька» модель. Також керівництво МОН України підкреслило особливу роль у розробці Концепції тих ВНЗ, що є учасниками проекту Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні «Розробка та впровадження програм дуальної освіти у вищу школу України». До участі у засіданні МОН України були запрошені 8 українських вишів, у тому числі Луганський національний аграрний університет.

На теперішній час німецький досвід дуальної освіти фахово опрацьовується на кафедри будівництва та архітектури ЛНАУ. Зокрема, дуальна форма навчання розглядається як ефективний інструмент удосконалення змісту освіти та підвищення рівня конкурентоздатності випускників на ринку праці. Розробляються проекти навчальних програм з урахуванням «дуальних вимог»: «не менше 30 % навчальних годин/кредитів – на підприємствах». Проектні напрацювання кафедри були презентовані на засіданні Робочої групи МОН України проректором із навчально-наукової роботи ЛНАУ, доц. Олексієм Анатолійовичем Овчаренком.

Також у засіданні взяли участь представники Міністерства молоді та спорту України, які презентували власні ініціативи на підтримку дуальної освіти – проект «Пакт заради молоді – 2020». Міністерство здійснює заходи, орієнтовані на підвищення корпоративної соціальної відповідальності бізнесу, зокрема в частині професійно-орієнтованої підготовки молодих спеціалістів (надання бази для практик, а також «першого місця роботи»).

Учасники засідання прийняли рішення продовжити роботу над розробкою Концепції в розширеному складі, за участі пілотних ВНЗ. Експертну роботу нашого університету представляє координатор дуальної програми доц. Тетяна Григорівна Фесенко.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори