Міжнародна практика, спростовуючи міфи…

Студенти на практиці закордоном – давно не є новиною для освітнього процесу в Україні. Зокрема, у Луганському національному аграрному університеті кількість охочих скористатися такою можливістю зростає в геометричній прогресії щороку. Хотілося б вірити, що в недалекому майбутньому міжнародна практика буде на одному рівні з навчальною та виробничою практикою для кожного студента. На жаль, поки що далеко не всі випускники ВНЗ можуть поділитися позитивним досвідом з подібної поїздки. Чому? Страх перед невідомістю! Отже, якщо ви вагаєтеся, то вам просто необхідно послухати тих, хто повернувся з міжнародної практики, зміненим, натхненним, щасливим.

25 квітня 2018 року у Луганському національному аграрному університеті відбулася щорічна студентська конференція: «Міжнародні практики – важливий крок до майбутньої успішної кар'єри 2018». Цього року своїми враженнями від практики закордоном із присутніми поділилося 7 студентів.

Колесникова Маргарита, студентка 2 курсу факультету харчових технологій, розкрила особливості переробки, зберігання та пакування м’ясної продукції у господарстві Федеративної Республіки Німеччина. Проте, крім вдосконалення практичних навиків своєї майбутньої професії, вона дізналася про технології вирощування технічних культур, лабораторні дослідження та навіть приймала участь у реалізації готової продукції.

На залученні практиканта до всіх етапів виробничого процесу наголосив й Сікало Владислав, що пройшов практику у Королівстві Данія на тепличному господарстві, яке займається вирощуванням та продажем фруктових та декоративних дерев, а також трав та квітів. Зокрема, він зазначив: «Персонал фірми  був поділений на три групи: productions – люди, що зайняті посадкою та доглядом за рослинами, еxpedition – займаються продажем та рropogation – займаються розведенням рослин та виводом нових сортів. Як правило, практикант залучений до усіх видів робіт, аби отримати необхідний досвід».

Назаренко Михайло, студент 2 курсу агрономічного факультету, проходив практику у Польщі, засвоював новітні технології садівництва на одній із ферм Експериментального Університету Природничих наук в Познані.

Семіонова Марія, студентка 4 курсу факультету харчових технологій, під час практики у фермерському господарстві Швейцарії довідалася про особливості  екологічного виробництва молочної продукції та еко-туризму.

Лимар Денис та Солоненко Володимир, студенти 2 курсу агрономічного факультету, засвоївши новітні технології вирощування, збору та пакування овочевих культур та полуниці в Німеччині, навчилися робити висновки, а значить, у майбутньому долати недоліки в аграрному виробництві України. На їхню думку, «обидві країни (Україна та Німеччина) мають доволі розвинуте сільське господарство, але у Німеччині більш прискіпливо ставляться до відбору та сортування сільськогосподарської продукції».

Свій відео-привіт із Фінляндії послала на конференцію Моспанова Олена, студентка 1 курсу магістратури агрономічного факультету, яка зараз практикує там технології виробництва, сортування, пакування, зберігання продукції рослинного походження: салати, пряні трави, цибуля, огірки, полуниця тощо. Вона переконана, що закордонна практика – неоціненний професійний досвід.

Тепер, дивлячись на них під час виступу, важко було впізнати тих невпевнених студентів, які наважилися скористатися унікальною можливістю, яку пропонує міжнародна служба нашого університету. Перед глядацькою аудиторією постали обізнані фахівці, що навчилися застосовувати засвоєні знання на практиці, орієнтуватися в найсучасніших технологіях своєї галузі, порівнювати методи ведення сільського господарства в Україні та закордоном і обирати найдоцільніші. Зі сцени говорили емоційно збагаченні люди, бо ніщо так не заряджає позитивною енергією, як нові місця, нові знайомі та нові враження. Найголовніше те, що всі доповідачі зазначили, що планують поїхати на закордонну практику ще раз!

Усім учасникам Конференції в. о. ректора Микола Володимирович Брагінець (д.т.н., проф.) вручив сертифікати.

Отже, як бачимо, міжнародні практики – вагомий внесок в особистий розвиток! Тож мерщій до міжнародної служби нашого університету, щоб зростати професійно, насолоджуватися життям та змінювати себе та світ навколо на краще. До того ж ЛНАУ постійно збільшує коло партнерів-координаторів міжнародних студентських практик, а значить, усе більше й більше країн чекає на вас! Боїтеся не здужати мовного бар’єру? В університеті діє мовна студія «Діалог», що здатна зробити англійську другою рідною для кожного.

Студенти, пам'ятайте, що спеціалісти міжнародної служби нашого університету роблять усе можливе для вашого успіху у майбутньому, але ж вибір за вами!

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори