Проєкт ЄС «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні»

Програма «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні»

Грантова угода № ENI/2020/419-874

Партнери Проєкту:

 • Луганська обласна громадська організація «Аграрна дорадча служба»
 • Луганський національний аграрний університет

Тендерна документація

Новини
 • Розвиток студентського самоврядування ЛугНАУ (20.05.2021)
 • Створення Центру якості, професійної адаптації та консалтингу (23.12.2020)
 • Розпочато реалізацію проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «AHEAD EU» (14.12.2020)
 • Розпочато ремонт приміщень для розміщення нових лабораторій ЛугНАУ
  25 березня 2021 року Луганська обласна громадська організація «Аграрна дорадча служба» та Луганський національний аграрний університет за фінансової підтримки Європейського Союзу розпочали реалізацію проєкту «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні» (AHEADEU). Вартість проєкту складає 798 339 євро. Строк реалізації – 27 місяців. Метою проєкту є підвищення якості вищої освіти, навчальної та лабораторної бази ЛугНАУ.

  У березні-квітні 2021 року згідно з планом реалізації проєкту розпочато ремонт приміщень власним коштом ЛугНАУ для розміщення в них нових лабораторій. Лабораторія агрономії та хімії, Лабораторія розведення та селекції тварин, Лабораторія якості навколишнього середовища, Лабораторія ресторанного бізнесу, а також Лабораторія комп’ютерного моделювання та інформаційних систем будуть розміщуватися за адресою: м. Слов’янськ, вул. Свободи, 23.

  Протягом зазначеного періоду розроблено первісну схему розміщення обладнання в Лабораторії ресторанного бізнесу, визначено перелік та орієнтовні терміни виконання ремонтних робіт і потреба у відповідних будівельних матеріалах. Розпочато передремонтну підготовку декількох аудиторій на визначеній локації, а саме:

  – здійснено демонтаж покриття підлоги й застарілих дверних блоків;

  – здійснено частковий демонтаж комунікацій, непридатних для подальшого використання;

  – здійснено передремонтну підготовку дверних отворів та стін.

  Ремонтні роботи у приміщеннях майбутніх лабораторій ЛугНАУ тривають. Сподіваємося, що невдовзі спільними зусиллями колективу ЛугНАУ та партнерів Проєкту Університет значно покращить свою матеріально-технічну базу.

 • Оцифрування курсів і навчальних матеріалів у ЛугНАУ в межах проєкту AHEADEU

  У межах проєкту «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні» (AHEADEU) ЛугНАУ здійснює оцифрування курсів і навчальних матеріалів (відео, текстів, візуального представлення інформації) та організацію доступу до цих матеріалів здобувачам і викладачам.

  Оцифрування курсів дозволить надати студентам під час дистанційного навчання всю необхідну інформацію та матеріали в електронному вигляді. Це покращить можливості навчання для всіх здобувачів, а також розширить доступ до повноцінного дистанційного навчання для студентів із непідконтрольних уряду України територій Донбасу.

  Із усіх навчальних дисциплін для оцифрування наразі було обрано 103, які постійно викладаються здобувачам освіти. В одному навчальному дистанційному курсі буде приблизно 15-20 елементів дистанційного навчання (основні дані, глосарій, лекційний матеріал, практичні завдання, проміжний та підсумковий контроль тощо). Це повністю забезпечить викладання навчальної дисципліни матеріалом асинхронного аспекту навчання в дистанційній формі. Можливо, визначений на сьогодні перелік буде частково переглянутий після затвердження навчальних планів на наступний навчальний рік. Уточнення можуть бути пов’язані з кадровими змінами або затвердженням нових стандартів освіти і здійснюються задля того, щоб не були оцифровані дисципліни, які не будуть використовуватися.

  Сподіваємося, що в результаті зазначеної діяльності підвищиться доступність освіти на Сході України та якість дистанційної освіти, що надається ЛугНАУ.

Історія партнерства

У 2014 році ЛНАУ було евакуйовано з Луганська до Харкова. Після переміщення були збережені ключові спеціалісти й відновлений навчальний процес, але вся навчальна база в Луганську була втрачена. У 2018 році розпочалося повернення ЛНАУ до кампусів у контрольованих урядом України районах Донецької та Луганської областей.  Оскільки ЛНАУ – єдиний університет у Східній Україні, орієнтований на підготовку фахівців для аграрного сектору, надзвичайно важливо відновити його повноцінну роботу.

Через об’єктивні причини, серед яких і пандемія COVID-19, викладачам довелося повністю змінити модель навчання та принципи викладання. У зв’язку з цим необхідно продовжити рух ЛНАУ до навчання в режимі онлайн, запровадження інтерактивних навчальних курсів та максимального використання ІТ-технологій, а також збільшення практичної роботи в лабораторіях і польових робіт у реальних виробничих компаніях (дуальна освіта). Це не означає ліквідацію кампусів та відмову від традиційного навчального процесу, але дозволить ЛНАУ ефективніше використовувати свою мережеву інфраструктуру (більше 10 коледжів, студмістечок і навчальних корпусів у 3 регіонах – Луганській, Донецькій та Харківській області).

Усі ці заходи дозволять ЛНАУ конкурувати з іншими університетами, які не готові до трансформації та перегляду навчального процесу, а також залучати викладачів з усієї України на онлайн-лекції, навіть якщо вони фізично не можуть приїхати до Слов’янська / Старобільська / Костянтинівки. Якщо ЛНАУ зможе стати найсучаснішим та «цифровим» аграрним університетом України, він надаватиме якісні й доступні освітні послуги та користуватиметься успіхом у студентів, у тому числі з ОРДЛО.

Мета Проєкту – поліпшити якість вищої освіти, навчальних будівель і лабораторій ЛНАУ, щоб надати студентам регіону можливість отримати якісну освіту.

Цілі Проєкту:

 1. Надати допомогу ЛНАУ в поверненні до кампусів у контрольованих урядом України районах Донецької та Луганської областей.
 2. Сприяти відновленню технічних і наукових можливостей ЛНАУ.
 3. Допомогти встановити зв’язки з університетами-партнерами для реалізації спільних наукових і навчальних проєктів.

Цільовими групами Проєкту виступають cтуденти університету й коледжів ЛНАУ, викладачі університету й коледжів ЛНАУ, сільськогосподарські компанії Східної України, молодь із ОРДЛО.

Основні результати Проєкту є такими:

 1. Покращено інфраструктуру та засоби для денної форми навчання й ефективної дистанційної освіти.
 2. Покращено умови для ефективної роботи адміністративного й педагогічного персоналу, в тому числі шляхом розробки освітніх програм, зміцнення співпраці та відносин із громадянським суспільством і бізнесом.
 3. Розроблено і вдосконалено служби підтримки студентів та студентського самоврядування.
Досягнення цілей та результатів Проєкту здійснюється через виконання відповідних робіт, серед яких, зокрема:
 • Набір та створення Технічної групи та Координаційної групи ЛНАУ.
 • Реконструкція приміщень і розміщення в них нових лабораторій.
 • Трансформація навчальних курсів і програм та збільшення обсягу практичного навчання в нових лабораторіях (Лабораторія хімії та хімічного аналізу; Лабораторія агрономії та лісового господарства; Лабораторія тваринництва; Лабораторія якості навколишнього середовища; Лабораторія репродукції та хірургії тварин; Лабораторія комп’ютерного моделювання динамічних систем; Лабораторія систем і методів прийняття рішень в АПК; Лабораторія ресторанного бізнесу; Лабораторія інформаційних систем у галузі бухгалтерського обліку й аудиту), а також навчання викладачів щодо використання обладнання.
 • Оцифрування курсів і навчальних матеріалів (відео, тексти, наочність) та надання доступу до цих матеріалів для студентів і викладачів.
 • Обладнання 2 інтерактивних лабораторій та організація регулярних онлайн-курсів.
 • Гармонізація освітніх програм відповідно до принципів Болонського процесу, відновлення контактів з університетами ЄС, аби взяти участь у програмі Еразмус+ та обмінятися студентами й викладачами.
 • Обладнання лінгафонних кабінетів (мовних лабораторій) та організація курсів із носіями мови для покращення знань іноземних мов у викладачів і студентів.
 • Організація академічного обміну студентами й викладачами з університетами-партнерами.
 • Запуск Центру ліцензування, акредитації та якості освітніх послуг, проведення 3 міжнародних науково-практичних конференцій за участю іноземних викладачів по Skype (онлайн-участь).
 • Запуск Центру перспективних досліджень, професійної адаптації та аграрних послуг.
 • Розроблення документів для реалізації «подвійного диплома».
 • Відновлення роботи Асоціації випускників, проведення регулярних зустрічей між студентами й випускниками; залучення випускників до читання лекцій для студентів, організації практичних занять для студентів.
 • Створення рекламних відеороликів та організація онлайн-кампанії для залучення молоді з підконтрольних і непідконтрольних Україні територій до навчання у ЛНАУ.

Контакти Проєкту:

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори