Проєкт ЄС «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні»

Програма «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні»

Грантова угода № ENI/2020/419-874

Партнери Проєкту:

 • Луганська обласна громадська організація «Аграрна дорадча служба»
 • Луганський національний аграрний університет
Історія партнерства

У 2014 році ЛНАУ було евакуйовано з Луганська до Харкова. Після переміщення були збережені ключові спеціалісти й відновлений навчальний процес, але вся навчальна база в Луганську була втрачена. У 2018 році розпочалося повернення ЛНАУ до кампусів у контрольованих урядом України районах Донецької та Луганської областей.  Оскільки ЛНАУ – єдиний університет у Східній Україні, орієнтований на підготовку фахівців для аграрного сектору, надзвичайно важливо відновити його повноцінну роботу.

Через об’єктивні причини, серед яких і пандемія COVID-19, викладачам довелося повністю змінити модель навчання та принципи викладання. У зв’язку з цим необхідно продовжити рух ЛНАУ до навчання в режимі онлайн, запровадження інтерактивних навчальних курсів та максимального використання ІТ-технологій, а також збільшення практичної роботи в лабораторіях і польових робіт у реальних виробничих компаніях (дуальна освіта). Це не означає ліквідацію кампусів та відмову від традиційного навчального процесу, але дозволить ЛНАУ ефективніше використовувати свою мережеву інфраструктуру (більше 10 коледжів, студмістечок і навчальних корпусів у 3 регіонах – Луганській, Донецькій та Харківській області).

Усі ці заходи дозволять ЛНАУ конкурувати з іншими університетами, які не готові до трансформації та перегляду навчального процесу, а також залучати викладачів з усієї України на онлайн-лекції, навіть якщо вони фізично не можуть приїхати до Слов’янська / Старобільська / Костянтинівки. Якщо ЛНАУ зможе стати найсучаснішим та «цифровим» аграрним університетом України, він надаватиме якісні й доступні освітні послуги та користуватиметься успіхом у студентів, у тому числі з ОРДЛО.

Мета Проєкту – поліпшити якість вищої освіти, навчальних будівель і лабораторій ЛНАУ, щоб надати студентам регіону можливість отримати якісну освіту.

Цілі Проєкту:

 1. Надати допомогу ЛНАУ в поверненні до кампусів у контрольованих урядом України районах Донецької та Луганської областей.
 2. Сприяти відновленню технічних і наукових можливостей ЛНАУ.
 3. Допомогти встановити зв’язки з університетами-партнерами для реалізації спільних наукових і навчальних проєктів.

Цільовими групами Проєкту виступають cтуденти університету й коледжів ЛНАУ, викладачі університету й коледжів ЛНАУ, сільськогосподарські компанії Східної України, молодь із ОРДЛО.

Основні результати Проєкту є такими:

 1. Покращено інфраструктуру та засоби для денної форми навчання й ефективної дистанційної освіти.
 2. Покращено умови для ефективної роботи адміністративного й педагогічного персоналу, в тому числі шляхом розробки освітніх програм, зміцнення співпраці та відносин із громадянським суспільством і бізнесом.
 3. Розроблено і вдосконалено служби підтримки студентів та студентського самоврядування.
Досягнення цілей та результатів Проєкту здійснюється через виконання відповідних робіт, серед яких, зокрема:
 • Набір та створення Технічної групи та Координаційної групи ЛНАУ.
 • Реконструкція приміщень і розміщення в них нових лабораторій.
 • Трансформація навчальних курсів і програм та збільшення обсягу практичного навчання в нових лабораторіях (Лабораторія хімії та хімічного аналізу; Лабораторія агрономії та лісового господарства; Лабораторія тваринництва; Лабораторія якості навколишнього середовища; Лабораторія репродукції та хірургії тварин; Лабораторія комп’ютерного моделювання динамічних систем; Лабораторія систем і методів прийняття рішень в АПК; Лабораторія ресторанного бізнесу; Лабораторія інформаційних систем у галузі бухгалтерського обліку й аудиту), а також навчання викладачів щодо використання обладнання.
 • Оцифрування курсів і навчальних матеріалів (відео, тексти, наочність) та надання доступу до цих матеріалів для студентів і викладачів.
 • Обладнання 2 інтерактивних лабораторій та організація регулярних онлайн-курсів.
 • Гармонізація освітніх програм відповідно до принципів Болонського процесу, відновлення контактів з університетами ЄС, аби взяти участь у програмі Еразмус+ та обмінятися студентами й викладачами.
 • Обладнання лінгафонних кабінетів (мовних лабораторій) та організація курсів із носіями мови для покращення знань іноземних мов у викладачів і студентів.
 • Організація академічного обміну студентами й викладачами з університетами-партнерами.
 • Запуск Центру ліцензування, акредитації та якості освітніх послуг, проведення 3 міжнародних науково-практичних конференцій за участю іноземних викладачів по Skype (онлайн-участь).
 • Запуск Центру перспективних досліджень, професійної адаптації та аграрних послуг.
 • Розроблення документів для реалізації «подвійного диплома».
 • Відновлення роботи Асоціації випускників, проведення регулярних зустрічей між студентами й випускниками; залучення випускників до читання лекцій для студентів, організації практичних занять для студентів.
 • Створення рекламних відеороликів та організація онлайн-кампанії для залучення молоді з підконтрольних і непідконтрольних Україні територій до навчання у ЛНАУ.

Контакти Проєкту:

 • ЛОГО «Аграрна дорадча служба»: Руслан Марков (aes.lugansk@gmail.com)
 • Луганський національний аграрний університет: Валерій Бородачов (vborodachov@outlook.com)
English EN Ukrainian UK
Догори