Проєкт «Зміцнення переміщених українських університетів задля сталого розвитку»
За фінансової підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні
Партнери Проєкту:
- Програма ім. Фулбрайта в Україні
- українські переміщенні заклади вищої освіти
Мета Проєкту – посилити спроможність переміщених університетів забезпечувати якісні освітні послуги, що відповідають потребам студентів і роботодавців у нових громадах.
Цілі Проєкту:
- Надати допомогу переміщеним університетам у розробці реалістичного бачення майбутнього своїх інституцій та їхньої ролі у нових громадах. Сприяти створенню стратегічних планів розвитку університетів на наступні три-п’ять років для досягнення поставлених цілей.
- Підтримати переміщені університети у розробці власного індивідуального бренду, що відображатиме їхні унікальні академічні традиції та нішу в новому середовищі. Сприяти включенню нового брендингу до промо- та інформаційних кампаній та вебсайтів університетів.
- Створити умови для кращої взаємодії переміщених університетів через заснування консорціуму із залученням українських та американських університетів, що можуть слугувати позитивними прикладами та підтримувати переміщені університети в реалізації своїх стратегічних планів.
Цільовими групами Проєкту виступають студенти та персонал переміщених університетів, місцеві громади.
Основні результати Проєкту є такими:
- Створено стратегічний план розвитку ЗВО на наступні три-п’ять років, який враховуватиме теперішнє становище університетів та потреби студентів, викладачів, роботодавців і нових громад, в яких нині функціонують ЗВО.
- Визначено сильні та слабкі сторони університетів-учасників проєкту через залучення студентів, викладачів та інших зацікавлених сторін за допомогою опитувань, фокус-груп та індивідуальних інтерв’ю.
- Досліджено очікування потенційних студентів та роботодавців від університету, а також його потенційний внесок у задоволення потреб ширшої громади.
- Розроблено план оновлення свого бренду, який відображатиме унікальний характер ЗВО та його роль у своїй новій спільноті.
- Проведено промо- та інформаційну кампанію, що підтримає університети у створенні ефективних промо- та інформаційних матеріалів на основі оновленого бренду, а також у використанні цих інструментів для залучення потенційних студентів.
- Розроблено веб-сайти університетів для ефективнішого залучення потенційних студентів та інформування широкого загалу про свою роль та внесок у місцеву громаду.
- Створено консорціум для обговорення викликів і проблем, пошуку порад та розробки рекомендацій щодо спільних ініціатив та зусиль із адвокації.
Досягнення цілей та результатів Проєкту здійснюється через виконання відповідних робіт, серед яких, зокрема:
- Організація семінару з бачення та стратегічного планування, який допоможе учасникам у розробці інституційного бачення та стратегічного плану розвитку їхнього ЗВО на наступні три-п’ять років.
- Проведення соціологічного дослідження в університетах, що сприятиме розробці бачення, стратегічного плану та індивідуального бренду ЗВО.
- Організація семінару з суспільної ролі університету та фандрайзингу, який покращить знання та навички учасників у таких сферах як промо- та інформаційні кампанії, суспільно-корисні проекти, фандрайзинг та залучення громади.
- Організація семінару з питань розвитку громади, який дасть змогу учасникам обговорити проєкти інституційного бачення та стратегічного плану розвитку свого ЗВО, що включатимуть результати соціологічних досліджень університету та громади.
- Проведення промо- та інформаційної кампанії для залучення ширшого кола потенційних студентів у нових громадах.
- Розробка веб-сайтів, що допоможе університетам оновити свої інтернет-ресурси.
- Організація заключного семінару, який дасть можливість учасникам обговорити оновлені проєкти стратегічних планів розвитку своїх інституцій та покращити спроможність університетів до ефективної реалізації цих планів.
- Створення консорціуму, який сприятиме продовженню взаємодії та підтримки переміщених університетів після закінчення програми.
Контакти Проєкту:
- Програма ім. Фулбрайта: Сергій Зайцев ([email protected])
- Луганський національний аграрний університет:
Валерій Павлович Бородачов ([email protected])