Навчання-тренінг з питань профілактики, діагностики та ліквідації грипу птиці для фахівців ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Луганській області

17 лютого 2020 року м. Кремінна, вул. Шевченко, 229 (Кремінська районна державна лікарня ветеринарної медицини) відбулося навчання – тренінг щодо профілактики, діагностики і ліквідації грипу птиці. З вітальним словом до учасників семінару звернулася начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Холоденко Ріта Анатоліївна, яка відмітила важливість проведення такого заходу в умовах виникнення спалахів високо патогенного грипу птиці на території України. Розпочав роботу семінару перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Хорошко Андрій Олегович,який зазначив, що на початку 2020 року грип птиці зареєстрований у птахогосподарстві Вінницької області, що призвело до знищення поголів'я птиці та значних економічних збитків. Серед поголів'я птиці в Україні встановлено поширення вірусу грипу тапу H5N8.

З метою попередження виникнення грипу птиці на території Луганської області започатковано співпрацю із науково – педагогічними працівниками ННІ ветеринарної медицини Луганського національного аграрного університету. На семінарі була представлена доповідь завідувача кафедри ветеринарної хірургії, внутрішніх хвороб тварин, акушерства, фізіології та мікробіології, кандидата ветеринарних наук, почесного професора університету Пархоменко Людмили Іванівни щодо поширення, діагностики і профілактики грипу птиці. Окрім загальних питань, пов'язаних із збереженням епізоотичної стабільності з грипу птиці у доповіді висвітлені питання наявності міграційних шляхів птиці, які проходять над територією безпосередньо Луганської області.

У зв'язку з поширенням серед людей у Китаї також була представлена доповідь з аналізом наявності ареалів рукокрилих та плазунів на території Луганської області. Виникнення коронавірусної інфекції у Китаї пов’язують з екологічною нішою збудника за участю рукокрилих, плазунів та ссавців, які знаходяться на межі вимирання. Обізнаність щодо видового складу рукокрилих на території Луганської області ті України в цілому надає можливості виключення з епізоотичного ланцюга як рукокрилих кажанів, так і плазунів, що населяють дану територію. Підкреслено, що на території України все ж таки є кажани, що відносіться до одного виду з китайським підковоносим кажаном, якого вважають одним з основних резервуарів коронавірусу в Китаї.

Практичний тренінг щодо клінічного огляду птиці, розтину та відбору середньої проби для діагностики грипу, розтину загиблої птиці проведено Пархоменко Л.І. та завідувачем кафедри Інфектології, якості і безпеки продукції АПК Дубіним Русланом Анатолійовичем загально з фахівцями ветеринарної медицини усіх районів Луганської області.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори