Наука в ЛНАУ (2017)

22 лютого в Міністерстві освіти і науки України відбулася звітна конференція щодо результатів наукової діяльності вищих навчальних закладів у 2017 році. На цьому заході із своєю доповіддю виступив Олексій Анатолійович Овчаренко, проректор з навчально-наукової роботи ЛНАУ, доцент, к.т.н. Варто зазначити, що незважаючи на втрати та труднощі, пов’язані з переміщенням університету, розвиток науки не припинився. Науково-педагогічні працівники та студентство ЛНАУ докладають максимум зусиль, щоб зберегти потенціал найпотужнішого осередку аграрної науки Донбасу й подалі займати гідне місце навіть на рівні з непереміщеними університетами.

Високо оцінивши звіт із наукової діяльності нашого університету за 2017 рік, заступник директора Департаменту науково-технічного розвитку, начальник відділу розвитку науки у ВНЗ Інна Володимирівна Сандига порадила нам « ширше презентувати себе та свої наукові звершення…».

Що ж, прислухаючись до поради, доповідаємо широкому загалу про наукові здобутки Луганського національного аграрного університету. Нам є чим пишатися!

Маючи брак матеріально-технічного забезпечення та тягар фінансових зобов’язань попереднього керівництва, ЛНАУ знаходить шляхи  щодо подолання цих труднощів, активно взаємодіючи з іншими науковими установами України та закордону. Наприклад, наш університет співпрацює з:

  • Китайською народною Республікою щодо розведення і селекції великої рогатої худоби. Зокрема, у 2017 році ЛНАУ взяв участь у відкритті промислового парку «1000 Plan».
  • Стокгольмським університетом (Швеція) щодо вивчення вайшнавізму. Науковці нашого університету долучилися до формуванні збірника наукових праць: «Вайшнавська традиція крізь століття».
  • Університетом Юти (США) у рамках перекладу книги професора Раві Моган Ґупта «Чайтанья-вайшнавська веданта Дживи Ґосвамі: коли знання зустрічає відданість».

Уперше за роки переміщення, у 2017 році кафедрою фізіології та мікробіології факультету ветеринарної медицини ЛНАУ, під керівництвом Людмили Іванівни Пархоменко (доцент, к.в.н.) виконувалася розробка з державним фінансуванням на тему: «Розробити ефективну схему профілактики асоційованих інфекцій птиці з використанням імуномодулюючих препаратів тріазолінового ряду нового синтезу та лазерного випромінювання».

За 2017 рік у скарбниці наукових здобутків ЛНАУ з’явилося:

  • 12 монографій (3 з них видані за кордоном), 10 підручників та навчальних посібників, 189 статей. Слід зазначити, що науковці нашого університету активно публікуються не лише в українських виданнях, а й в міжнародних. Зокрема, наявні публікації в журналах наукометричних баз Scopus та Copernicus.
  • 4 заявки та 4 патенти на корисну модель.
  • 5 впроваджень – це були санітарні інструкції, програма санітарії, порядок проведення санітарної обробки технологічного устаткування об’єктів ветеринарного нагляду, а також комплексна оцінка лінії переробки кисломолочних продуктів.

Студенти Луганського національного аграрного університету гідні своїх педагогів. Ми маємо 7 наукових гуртків, у діяльності яких беруть участь 394 юних науковця. Як результат – перемоги на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт. У 2017 році в університеті відбулася ІІ Науково-практична конференція студентів, магістрантів та аспірантів: «Актуальні проблеми та наукові звершення молоді на початку третього тисячоліття». Під час роботи секцій було заслухано 164 доповіді. Крім студентів Луганського національного аграрного університету, на конференції виявили бажання виступити представники інших освітніх установ, зокрема студенти Білоруського державного аграрного технічного університету (м. Мінськ).

Переконливо можна сказати, що для університету, який не має власних приміщень, лабораторій та технічного устаткування, ЛНАУ робить значні кроки щодо розвитку наукової думки в різних освітніх напрямках. Ентузіазм, креативність, досвід, знання та наполегливість науково-педагогічних працівників ЛНАУ – основні засади неочікуваного успіху переміщеного університету та головний стимул для студентських ініціатив. Труднощі загартовують наш колектив, перешкоди надихають на позитивні зміни, нові ідеї, далекоглядні задуми.

Наука в Луганському національному аграрному університеті, збагачена надбаннями 2017, сміливо крокує у 2018 рік.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори