Наука і навчання – наша єдність

Сказати, що через переміщення Луганський національний аграрний університет втратив усе: багаторічні надбання в галузі науки у вигляді обладнання, оснащення, різноманітних пристроїв та лабораторій у цілому, – бути наполовину відвертим. Адже головну наукову цінність було збережено – людський ресурс, науковці з нестримною жагою до звершень. Однією з них є Людмила Іванівна Пархоменко, завідувач кафедри фізіології та мікробіології, кандидат ветеринарних наук, доцент.

Уже через півтора роки після переїзду, у часи безлічі питань щодо організації навчально-виховного процесу, Людмила Іванівна стала науковим керівником проекту: «Розробити ефективну схему профілактики асоційованих інфекцій птиці з використанням імуномодулюючих препаратів тріазолінового ряду нового синтезу та лазерного випромінювання», що за результатами конкурсу отримав державне фінансування Міністерства освіти і науки України.

До участі у ньому, крім ЛНАУ, було долучено Запорізький державний медичний університет та дві науково-дослідні установи НААН України, з якими наш університет має угоди про творчу співпрацю та про створення філій кафедр факультету ветеринарної медицини (Національний науковий центр Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини, м. Харків; Державна дослідна станція по птахівництву НААН України с.м.т. Бірки, Харківська область ). У 2017 році завершився І етап цього проекту. Проте хіба можна в наукових розвідках десь поставити крапку? Закінчення наукового дослідження прогнозує появу нових питань, ідей та планів. Тож 2018 рік для цієї групи науковців обіцяє бути не менш плідним. Проте й торішній етап мав значні безпосередні, що стосуються наукової проблематики, та опосередковані, що стосуються розвитку науки в ЛНАУ, результати. Зокрема, ці дослідження вже можуть бути використані для розробки ветеринарно-санітарних заходів для запобігання поширення інфекційних захворювань сільськогосподарської птиці тощо. Крім того, проект виявив ефективний вплив на збільшення зацікавлення студентів ветеринарної медицини до лабораторної діагностики та профілактики інфекційних захворювань тварин і птиці. Його реалізація стала поштовхом для створення студентського наукового гуртка факультету «Екліпс». У межах виконання проекту в 2017 році захищено магістерську роботу студентом факультету ветеринарної медицини Аль Саяснех Обада Ахмад, який  вступив до аспірантури та продовжив роботу у вибраному напрямку наукових досліджень. До роботи у другому етапі вже долучилися ще 2 аспіранти. Тож сміливо можна вважати наукову розвідку, під керівництвом Людмили Іванівни Пархоменко, кроком до єднання наукових працівників, молодих вчених та студентів ЛНАУ заради розвитку науки. Так як над проектом працює не лише наш університет, то ця робота стала запорукою плідної та позитивної співпраці ЛНАУ, як наукової та як освітньої установи. Зокрема, у лютому 2018 року навчальна практика студентів другого курсу факультету ветеринарної медицини проходила на базі філії кафедри фізіології та мікробіології  в ННЦ ІЕКВМ, м. Харків.

Як бачимо, брак матеріально-технічного забезпечення виявився не перепоною для наукових пошуків наших співробітників. Цей проект ЛНАУ яскравий приклад того, що шлях знаходить той, хто йде, що об’єднання зусиль та наукового потенціалу університетів, науково-дослідних установ та кожного особисто – це основа збагачення та стабільного розвитку науки України.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори