Нове обладнання від USAID

У квітні 2020 року Луганський національний аграрний університет за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) отримав за грантом “Відродження вищої аграрної освіти на Сході України” обладнання та меблі для двох навчальних лабораторій. Лабораторії розташовані у селі Веселе на базі Старобільського коледжу ЛНАУ, що в Луганській області.

Лабораторії харчових технологій та ветеринарної медицини 7 травня облаштували новітнім обладнанням для проведення практичних занять та науково-дослідної роботи студентів і викладачів.

Зараз у цих лабораторіях є сучасні люмінісцентні мікроскопи, рефрактометри, термостати, центрифуги, спектрофотометр, аквадистилятори, аналізатор молока, pН-метр для аналізу харчових продуктів, хірургічні набори ветеринара та меблі – шафи для реагентів, лабораторні столи та стільці. Вартість цього обладнання складає понад 800 тисяч гривень.

“Надане обладнання лабораторії харчових технологій забезпечує можливість проведення аналізів з вимірювання вмісту жиру, білка, вуглеводів у молоці та молочних продуктах, кислотності молока, м’яса, овочів, фруктів та інших продуктів харчування. Також завдяки ньому можна одержувати у лабораторних умовах продукти переробки молока та досліджувати їхні властивості. Перші дослідження плануємо провести, якщо будуть зняті карантинні обмеження, у червні. Наявність обладнання такого рівня буде позитивно сприяти підготовці студентів за спеціальностями «Харчові технології та Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», – розповіла в. о. директора навчально-наукового інституту біологічних і харчових технологій ЛНАУ Катерина Березенко.

У лабораторії ветеринарної медицини студенти зможуть отримати практичні навички, які необхідні ветеринару, також робитимуть дослідження ветеринарно-санітарної якості харчових продуктів, вірусологічні та бактеріологічні дослідження.

“Зараз для проходження практики студентів ми домовляємося з ветеринарними клініками. З новим обладнанням і наборами інструментів для хірургічного втручання студенти зможуть пройти цю практику у нашій лабораторії. Також ми плануємо розширювати співпрацю з фермерськими господарствами, які вирощують тварин і потребують консультацій ветеринарів”, – сказала в.о. директора навчально-наукового інституту ветеринарної медицини ЛНАУ Катерина Родіонова.

Зараз у ЛНАУ навчається понад 3 100 студентів. Черговий етап грантової допомоги від Проєкту USAID Луганський національний аграрний університет отримає впродовж 2020 року.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори