Новорічна казка ЛНАУ

Жив-був Луганський національний аграрний університет із давніх-давен у віддаленому (для когось, а для нас найближчому) східному куточку України. Жив на долю не нарікаючи, труднощі долаючи та необхідні блага маючи: потужний науковий потенціал, досвідчений штат, далекоглядні мрії та реальні механізми щодо їх втілення. Студентів же видимо-невидимо. Проте це ще не казка…

У 2014 році настали тяжкі часи. Часи втрат, часи розпачу, часи відчаю, часи – геть від домівки. Проте це також зовсім не казка, до того ж й не новорічна!

З тих часів пристав наш університет-перекотиполе до Харківської землі. Зустрілися тут йому різні люди: і такі, які незадоволено шипіли, і такі, які щиро допомагали та підтримувала. Траплялися й всілякі негаразди, тому й численні перемоги й звершення були цінніше й бажаніше. Про цей період життя ЛНАУ вже написано й переписано історій тьмуща. Виходить не нова казочка!

Нині ж, напередодні найчарівнішого свята, хочеться повідати казочку про те як віру в чудеса, загублену в дитинстві, повернули студенти, проректори, професори, кандидати наук всіляких…

Усе розпочалося із знайомства Луганського національного аграрного університету з Британською Радою в Україні. Випадковості невипадкові, а знайомства цікаві, плідні й корисні. Тож одного разу Британська Рада надала можливість ЛНАУ випробувати свої сили у трьох етапах Програми розвитку лідерського потенціалу університетів. Не роздумуючи довго герої-смільчаки прийняли цей виклик, бо відкриваються тоді для університету численні перспективи. Відважні герої заслуги в університеті не абиякі мали, справами великими широкому загалу відомі. Тож настав час познайомити читачів із дійовими особами нашої казочки:

  • Олена Миколаївна Знаткова – помічник ректора; випускниця «Школи соціальних посередників»; організатор та автор найпершого університетського проекту «Успішна особистість», проведеного за підтримки Української миротворчої школи і Посольства Великобританії в Україні; мобілайзер Норвезької ради у справах біженців, фасилітатор Британської Ради.
  • Катерина Олександрівна Родіонова – помічник ректора, старший викладач кафедри інфектології, якості і безпеки продукції АПК; фасилітатор Британської Ради; організатор реалізації програми «Активні громадяни» у ЛНАУ, ініціатор та співорганізатор соціальних ініціатив університету.
  • Сергій Володимирович Кадигроб – проректор з АГР; доцент кафедри енергетичних засобів, кандидат технічних наук; випускник школи Вищого корпусу державної служби за «Програмою розвитку лідерства»; розробник концепції розвитку сільських територій; співрозробник концепції програми розвитку аграрної освіти.
  • Анатолій Павлович Палій – професор кафедри інфектології, якості і безпеки продукції АПК, доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник; учасник міжнародного обміну дослідників згідно з проектом фонду Марії Кюрі «Люди дії» з ефективного і екологічно-безпечного знезараження навколишнього середовища; переможець конкурсу Президії Національної академії аграрних наук ІІ ступеня «За кращу наукову доповідь молодого вченого НААН з фундаментальних та прикладних дисциплін»; володар іменної стипендії ВРУ для найталановитіших молодих вчених (2015-2016 рр.); виконавець двох міжнародних грантів, партнер Міненергетики США.
  • Сергій Сергійович Сергієнко – студент економічного факультету; учасник програм «Активні громадяни» (м. Київ, м. Харків, м. Тернопіль, м. Чернігів); лауреат конкурсу наукових робіт серед учасників Зльоту студентських лідерів аграрної освіти; учасник програм закордонних практик (Німеччина, Польща).

Швидко казка мовиться та не швидко справа робиться. Для цих людей минув шалений рік. Період пошуку, копіткої праці над власним проектом, натхнення, корисних знань та цікавих зустрічей. Період відкриттів, самопізнання та наполегливого навчання. Набуті та вдосконалені за той час вміння та навички (критичне мислення, лідерські та комунікативні здібності) стали ключиками, що відкрили двері в іншу казкову реальність, у тридев’яті землі Великобританії. Кардіфф! Місто, де мешкають усміхнені люди, де студенти сміливо дивляться у майбутнє, де гармонійно співіснують історія та сучасність. Світ взаємоповаги, підтримки та доброзичливості. Світ «I am glad to see you» та «Can I help you». І багато чудес чудесних і людей чарівних побачили там наші герої. І повернулися вони звідти іншими, натхненими, радіснішими, спраглими до звершень…

Проте я там не був. Перевтілень чудесних на власні очі не бачив, але духом казковим пройнявся навіть на відстані.

P.S.: хочеться сказати дякуємо: Неллі Либідь, яка вірила в команду, працювала з не нею, підтримуючи кожного; Юлії Берещенко – луганчанці, яка стала тьютером у цій подорожі; Річарду Гейлу, завдяки кому цей візит став насиченим новими знайомствами, знаннями, безцінним досвідом.

Можна довго сперечатися про казковість чи реальність цієї подорожі, проте зроблені висновки незаперечні:

  • Знання англійської мови необхідні кожному.
  • Бажання до розвитку та нових знань перемагає втому та всі перепони.
  • На шляху до цілі – стукайте в усі двері. Вам відчинять! Вам допоможуть! Вас підтримають!
  • Приймайте усе з вдячністю та відкритим серцем.
  • А головне, знайте усі, навіть казкові мрії здійснюються…
Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори