Переміщені вищі навчальні заклади – новий феномен української освіти

27 квітня у рамках XVII Міжнародного наукового конгресу «Публічне управління XXI ст.:традиції та інновації» на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося засідання Круглого столу «Переміщені вищі навчальні заклади – новий феномен української освіти». Для Луганського національного аграрного університету, організатора цього заходу, це стало можливістю зібрати «за одним столом» представників влади, стаціонарних університетів, громадських організацій та співробітників і студентів переміщеного ВНЗ щодо обговорення проблем і перспектив внутрішньо переміщених університетів та формування наукового погляду на цей феномен у суспільствознавстві.

Під час Круглого столу обговорювалися питання, що стосуються соціальних аспектів адаптації студентів та викладачів переміщених ВНЗ в умовах відсутності визначеності можливостей розвитку (дилема повернення), конкуренція переміщених ВНЗ із «континентальними», їхня роль в «інфраструктурі миру», особливості взаємодії з органами влади, зокрема функціонування освітніх центрів «Крим Україна», «Донбас Україна» тощо. Завідувач сектору переміщених вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України Світлана Сергіївна Кретович відмітила, що тема засідання Круглого столу є актуальної та пріоритетною.

Круглий стіл надав відповіді на запитання:
– Що це – переміщені ВНЗ? Директор Координаційного центру переміщених вищих навчальних закладів Олександр Олександрович Кульга розповів про стан, проблеми та перспективи розвитку підопічних установ. Зокрема він наголосив, що проблеми внутрішньо переміщених осіб та установ не лишають байдужим жодного. Документальний фільм про переїзд ЛНАУ, створений завдяки відеопроекту Displaced Universities, зворушливе підтвердження цих слів.

– Як це було? Юлія Володимирівна Конотопцева, доцент кафедри державного управління ХарРІ НАДУ, співзасновник БФ «Станція Харків», розкрила механізми надання допомоги внутрішньо переміщеним особам громадськими організаціями Харкова, згадала про знайомство зі студентами та співробітниками ЛНАУ наприкінці 2014 року.

– Що далі? Надалі плідна взаємодія з підприємствами як результат розвитку дуальної освіти, співпраця з міжнародними організаціями, створення студентських стартапів, що, у свою чергу, сприятимуть розквіту малого підприємництва. За словами Надії Володимирівни Кривицької, першого заступника Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської ОДА, саме в переміщених ВНЗ, зокрема в Луганському національному аграрному університеті, сьогодні є унікальні можливості.

Тож висловлюємо вдячність організатору – Олені Миколаївні Знатковій, аспіранту ХарРі НАДУ, помічникові ректора ЛНАУ, та її надійному помічникові Катерині Олександрівні Родіоновій. Подібні заходи необхідні, бо надають енергії для нових звершень. Атмосфера під час обговорення була по-справжньому дружньою, теплою, невимушеною, що майже повністю заслуга модератора заходу Сергія Володимировича Кадигроба, проректора ЛНАУ.

Окрема велика вдячність господарю – Харківському регіональному інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, який лише однією деталлю зміг налаштувати на правильний лад. Зустріч у коридорі з автором розмальовки «Я люблю України» була наче натяком на те, що переміщені ВНЗ – це нитки, що зшивають Україну.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори