Віртуальна подорож до «Асканія-Нова»
Якщо запитати у вас: «Про що ви мрієте найбільше?», то переважна більшість скаже про подорожі. Мандри дійсно мають бути в топі бажань, адже ніщо не дає нам настільки корисного ефекту – психологічне розвантаження, заряд позитиву на тривалий час, просвітництво в легкій, цікавій, невимушеній формі! Проте, для багатьох нові місця залишаються тільки в мріях, бо чомусь у нашій уяві цікавий вояж має бути лише за кордоном. Однак, як виявляється, дива поряд, варто лише розплющити очі. На території України існує безліч місць, які змусять вас затамувати подих! Не вірите?!
Центр патріотичного та культурно-естетичного розвитку започатковує патріотично-просвітницьку рубрику: «Віртуальні подорожі Україною», щоб показати вам найкращі туристичні маршрути нашої країни, пам’ятки, які варто побачити кожному! Поїхали!
Перша зупинка – біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України. Місце було обрано невипадково: саме в лютому цього року відзначаємо 100 років із дня заснування цього рукотворного дива. Але, звісно, не тільки ювілеєм привабила нас ця місцевість!
Цілинний степ «Асканія-Нова» – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг. Він має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність. Це місце вважається одним із природних чудес України, ЮНЕСКО внесла заповідник до списку еталонних територій нашої планети.
Історія заповідання його території давня. Колись багатий землевласник Фрідріх Фальц-Фейн у своєму родовому маєтку за власною ініціативою першим у світі вилучив із господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала основою теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідника.
Що тут подивитися?
Дендропарк. Не так багато є дендропарків, які можуть похвалитися настільки давньою історією. Лише уявіть, яких зусиль треба було докласти, щоб посеред гарячого степу з’явився цей райський куточок, наскільки складно посадити сад у місцевості, де практично зовсім немає прісної води! Проте, тут розробили унікальну систему каналів і штучних озер, яка зайняла перше місце на виставці досягнень в Парижі в XIX столітті.
Зоопарк. Його розмаїття просто вражає – лебеді, павичі, журавлі, фламінго, хижі птахи, бізони, лані, сайгаки, осли, олені, верблюди, антилопи, гну, зебри та багато-багато інших. Усього в зоопарку й у відкритих степах водяться понад 3000 видів тварин! Роздивлятись фотографії тварин в інтернеті, безперечно, цікаво, та Асканія-Нова дарує шикарну локацію із дійсно розкішними фотомоделями.
Заповідний цілинний степ. В Асканії-Новій можна бачити те, чого ви не побачите більш ніде: безмежний таврійський степ із найбагатшим тваринним і рослинним світом. Ви маєте чудову можливість ближче познайомитися з цим чарівним світом, адже в заповідну зону регулярно організовуються екскурсії сафарі.
Загалом тварини в Асканії-Нова представляють великий науковий та господарський інтерес. Багато видів уже винищені у всьому світі, тому заповідник Асканія Нова нерідко відправляє своїх мешканців у зоопарки планети для збереження видів та їх розмноження.
Асканія-Нова – заповідник, у якому збереглися до наших часів неймовірні істоти:
- Американські бізони – єдине стадо в Європі.
- Зебри – не дивлячись на те, що ці тварини живуть лише в тропіках, український степ став для них справжньою домівкою, зеброїди.
- Африканські ватусі – великі дивовижні тварини, що активно використовуються вченими заповідника для створення нових видів.
- Плямистий олень та лані – розводяться в природніх умовах біосферного заповідника Асканія-Нова, щоб поповнювати популяцію в зоопарках по всій Європі.
- Степовий олень – виведений вченими гібрид благородних оленів. Асканія-Нова – перший заповідник, що розпочав розведення коней Пржевальського, табун яких монгольський уряд викупив і направив на їх прабатьківщину – пустелю Гобі.
Про туристичну локацію чудово знають та захоплюються нею за межами нашої країни. Заповідник згадують на сторінках відомих путівників світу та підручників. Тут неодноразово велися зйомки кінофільмів («Дивовижна історія»), заповідник став прототипом знаменитого роману «Таврія». Дуже радимо для перегляду коротеньку 12-ту серію «Книги-мандрівки. Україна»: «Педан про таємне життя диких тварин. Асканія-Нова»: https://www.youtube.com/watch?v=tADWbphxfrI&ab;_channel=%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0.%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0
Дістатися до заповідника можна рейсовими автобусами та маршрутними таксі, які щоденно курсують із м. Херсон.
Адреса заповідника: 75230, Херсонська область, Чаплинський район, смт. Асканія-Нова, вул. Фрунзе, 13.
Тел./факс: (05538) 612-86.
Години роботи: 15 квітня-10 листопада з 8.00 до 17.00 без вихідних, без перерви на обід.
P.S.: у коментарях чекаємо на ваші світлини з Асканії-Нової. Подорожуймо Україною разом!