Право на голос… Маю влив

14 грудня 2016 року студенти та викладачі Луганського національного аграрного університету відвідали прес-конференцію, що була присвячена проблемі позбавлення ВПО можливості голосування. Олена Миколаївна Знаткова, помічник ректора, була одним зі спікерів, що безпосередньо представляла інтереси нашого університету та всіх переміщених ВНЗ у цілому.

У травні 2014 року ми, мешканці Луганської та Донецької областей, були позбавлені свого базового політичного права – права голосу на виборах Президента через початок збройного конфлікту. Восени 2014 року на парламентських виборах та в 2015 році на місцевих виборах ми, внутрішньо переміщені особи, знову не змогли реалізувати свої політичні права через недосконалість виборчого законодавства. Неможливість взяти участь у виборах будь-якого рівня призводить до того, що значна кількість громадян (Україна займає 4 місце у світі за кількістю ВПО), опиняється поза життям до моменту повернення, тобто до невідомого майбутнього. Ці люди не можуть повноцінно інтегруватися в місцеві громади та не мають впливу на законодавчі рішення, бо не є електоратом. Минуло майже три роки, а ця проблема й досі залишається невирішеною.

Питанню реалізації політичних прав ВПО була присвячена прес-конференція, під час якої спікери: Марина Воронцова – координатор волонтерської ініціативи «Станція Харків», Юлія Шипілова – менеджер проекту IFES (Міжнародна фундація виборчих систем), Євгенія Лівенштейн – координатор Адаптаціонно-Культурного Центру “АКЦентр”, Олена Знаткова – помічник ректора ЛНАУ – намагалися знайти шляхи вирішення ситуації, що склалася.

Що ж заважає нам реалізувати права, які гарантовані конституційно? По-перше, це недостатня правова та політична обізнаність. Нав'язування будь-яких рішень зверху, збоку, ззовні не вирішить проблеми. Переселенці мають обрати свій варіант, що відповідатиме саме їх баченню. По-друге, це формування виборчих списків лише за місцем прописки (тут до переселенців приєднуються ще й трудові мігранти). Так, є проблема, проте є й шляхи її вирішення. Зокрема на прес-конференції Шипілова Юлія презентувала Білу книгу: “Внутрішньо переміщені особи та участь у виборах: короткий огляд”. Це документ, у якому зазначаються юридичні та практичні аспекти цієї проблеми та інформується про міжнародний досвід її вирішення.

Отже, наші студенти та викладачі під час прес-конференції дізналися про адвокацію виборчих прав ВПО, зрозуміли, що реалізація наших прав, насамперед, залежить від нас самих, від нашої активності, від нашого впливу на державу. Тож, ЛНАУ спрямований на подальшу активність щодо підвищення обізнаності нашої молоді та відстоювання свого права. Права на голос там, де ми є, а не де маємо чи мріємо бути. Тут і зараз.

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори