Проєкт USAID «Стартап-школа Sikorsky Challenge»

Проєкт «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння

 інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в

цільових університетах Донецької та Луганської областей»

Програма USAID Economic Resilience Activity (ERA)

Грантова угода №G-Kra-035

 

Партнери Проєкту:

 • Інноваційний холдинг «Sikorsky Challenge»
 • Донецький Національний Технічний Університет
 • Луганський національний аграрний університет
 • Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля
 • Приазовський державний технічний університет
 • Донбаська державна машинобудівна академія

Історія партнерства

Для підтримки та розвитку інноваційного потенціалу робочих місць, а також для створення і розвитку регіональної економіки важливо запобігти відтоку «мізків» чи активної, кваліфікованої молоді у більш розвинені регіони України або за кордон. Одним зі способів є підтримка підприємців в регіоні, які будуть створювати нові та привабливі підприємства і спонукати їх залишитися на Сході України. У регіонах вже функціонує платформа для такої підприємницької діяльності завдяки існуючій мережі стартап-шкіл Sikorsky Challenge у цільових університетах Донецької і Луганської областей. Sikorsky Challenge сприяє зростанню технологічних ідей, від розроблення й проєктування бізнес-моделей до створення нових інноваційних бізнесів, залучення інвестицій і запуску інноваційних стартап-компаній.

Використовуючи цю інфраструктуру, можна зміцнити існуючу екосистему, збільшивши існуючий технічний і галузевий потенціал цільових університетів, а саме: Донецький Національний Технічний Університет (інженерія та технології), Луганський Національний Аграрний Університет (аграрні технології та інженерія), Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля (хімія, інженерія та технології), Приазовський державний технічний університет (технології, інженерія, інформаційні технології та туризм) і Донбаська державна машинобудівна академія (машинобудування, інженерія та інформаційні технології). Географічне розташування цих партнерських університетів дозволяє Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» охоплювати і розвивати всю інноваційну екосистему Східної України – Старобільськ-Сєвєродонецьк-Слов’янськ-Краматорськ-Покровськ-Маріуполь.

Ключовою ідеєю у сприянні інноваційному розвитку і просуванню підприємницької діяльності в цільових університетах є розвиток підприємницького мислення студентів та викладачів, щоб вони переключили свою дослідницьку діяльність із теоретичного підходу на більш практичний та орієнтований на результати навчання. Це сприятиме економічному розвитку регіонів. Sikorsky Challenge дозволить університетам налагодити зв'язки з місцевим бізнесом та встановити партнерські відносини, які триватимуть після завершення гранту. Професійні й досвідчені тренери та ментори нададуть високоякісні знання й навички студентам Sikorsky Challenge.

Мета Проєкту – сприяти інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей шляхом розвитку екосистеми інновацій і підприємництва на базі університетів Сходу України.

Цілі Проєкту:

 1. Запустити вже існуючу мережу стартап-шкіл Sikorsky Challenge в цільових університетах Донецької та Луганської областей, щоб створити екосистему інновацій та підприємництва на базі університетів на Сході України.
 2. Забезпечити студентів цільових університетів і місцевих підприємців в ІТ-секторі регіону навичками, які допоможуть їм монетизувати їхні інноваційні ідеї на засадах мінімального життєздатного продукту (MVP) і незалежної підприємницької діяльності, орієнтованої на розроблення продукту.
 3. Формувати навички та знання співробітників цільових університетів, необхідні для розвитку власного ділового досвіду та підприємницького мислення студентів.
 4. Провести конкурс Sikorsky Challenge, де студенти представлятимуть ініційовані ідеї стартапів міжнародній та українській спільноті експертів, що включатиме інвесторів, підприємців секторів інновацій та інформаційних технологій.

Цільовими групами Проєкту є студенти та викладачі п’яти цільових університетів, які беруть участь у навчальній та інформаційній діяльності стартап-шкіл Sikorsky Challenge, родини учасників заходів.

Основні результати Проєкту є такими:

 1. До 100 учасників, включно зі співробітниками цільових університетів та студентами стартап-шкіл, візьмуть участь у шести вступних семінарах, спрямованих на створення екосистеми інновацій та підприємництва на базі університетів у Донецькій та Луганській областях у шести ВНЗ існуючої мережі стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» (м. Краматорськ, Покровськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Слов’янськ та Старобільськ).
 2. 200 учасників стартап-шкіл візьмуть участь у тренінгах з основ інноваційного підприємництва та стартапів у всіх стартап-школах у шести локаціях (м. Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Старобільськ).
 3. До 20 викладачів пройдуть підготовку з основ розвитку бізнесу (цілі, стратегія, моделювання, інструменти маркетингу та продажу, основи фінансів, проблеми зростання та розвитку) для менторства та допомоги поточним і майбутнім студентським стартап-командам.
 4. До 60 стартап-команд/ідей отримають менторську підтримку щодо бізнес-планування, розвитку фінансової моделі, захисту прав інтелектуальної власності, правових аспектів, інструментів збору коштів тощо завдяки проведенню консультаційних сесій на регулярній основі.
 5. Стартап-команди розроблять приблизно 50 бізнес-ідей та представлять їх на місцевих стартап-змаганнях у шести ВНЗ існуючої мережі стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» (Краматорськ, Покровськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Слов’янськ та Старобільськ).
 6. Стартап-команди представлять 25-30 бізнес-ідей потенційним інвесторам, підприємцям в галузі інновацій та місцевим підприємцям сектора інформаційних технологій на регіональному конкурсі стартапів Sikorsky Challenge у м. Краматорськ.

Досягнення цілей та результатів Проєкту здійснюється через виконання відповідних робіт, серед яких, зокрема:

 • Підписання Меморандуму про співпрацю щодо створення стартап-школи Sikorsky Challenge з двома її філіями у м. Слов’янськ та Старобільськ;
 • Проведення одноденних вступних семінарів для 100 відвідувачів (викладачів і потенційних учасників інноваційних кластерів), спрямованих на створення університетської екосистеми інновацій та підприємництва в Донецькій та Луганській областях для вже існуючих стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» (ДДМА, ДонНТУ, ПДТУ, ЛНАУ, СНУ ім. В. Даля).
 • Проведення двох циклів дводенних тренінгів, спрямованих на ознайомлення зі стартап-бізнесом, для 100 студентів стартап-школи (студентів і викладачів університету) у всіх шести локаціях;
 • Проведення двох циклів дводенних тренінгів, спрямованих на розвиток бізнес-продукту на основі списку потреб клієнтів, для 100 студентів стартап-школи (студентів і викладачів університету) у всіх шести локаціях;
 • Проведення двох циклів дводенних тренінгів щодо стартап-фінансування для 100 студентів стартап-школи (студентів і викладачів університету) у всіх шести локаціях;
 • Проведення двох циклів дводенних тренінгів, спрямованих на маркетингові стратегії стартапу та цифрові комунікації, для 100 студентів стартап-школи (студентів і викладачів університету) у всіх шести локаціях.
 • Проведення двох циклів дводенних тренінгів, спрямованих на інструменти розвитку компанії, для викладачів університету в усіх шести локаціях;
 • Проведення двох циклів дводенних тренінгів, спрямованих на інструменти маркетингу та продажу, для викладачів університету в усіх шести локаціях.
 • Проведення дводенного конкурсу Sikorsky Challenge у всіх шести локаціях, де стартап-команди представлятимуть свої стартап-ідеї перед журі;
 • Проведення триденного регіонального конкурсу Sikorsky Challenge у м. Краматорськ, де стартап-команди подаватимуть 25-30 бізнес-ідей потенційним інвесторам, інноваційним підприємцям та місцевим бізнесменам ІТ-сектору.

Контакти Проєкту:

 • Інноваційний холдинг «Sikorsky Challenge»: Людмила Русіна (li_rus@ukr.net)
 • Луганський національний аграрний університет:

Валерій Павлович Бородачов (vborodachov@outlook.com)

Сергій Сергійович Сергієнко (s.serhiienko@lgnau.edu.ua)

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори