Українець, який відмовився бути бідним

Петро Яцик (1921 — 2001) – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. Народився він у селі Верхнє Синьовидне на Львівщині, хоч і в заможній родині, проте доля судила йому різні випробування: у 14 років він залишився пів сиротою, тому йому, як первістку, довелося турбуватися про матір 2-х сестер і 4-х братів. Проте, як сказав Михайло Слабошпицький, Петро Яцик – це «українець, який відмовився бути бідним».

У 1943 році Яцик емігрував до Канади, де після кількох років поневірянь врешті-решт заснував будівельне підприємство. Проте завжди пам’ятав своє походження, не забував, що він українець. Як казав інший відомий український меценат Євген Чикаленко, Петро Яцик «любив Україну не тільки до глибини душі, але й до глибини власної кишені». Свою першу пожертву 1000 доларів Петро Яцик зробив на початку 60-х, а останню – незадовго до смерті. На популяризацію українського слова, думки, культури у світі він витрачав мільйони доларів. Коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема, переклад Історії України-Руси Михайла Грушевського англійською мовою), економіки, політології, медицини, етнографії. Студенти з України також мають дякувати Петру Яцикові за можливість вчитися в Європі, США, Канаді. Серед найголовніших проєктів, профінансованих Яциком:

  • Український науковий інститут Гарвардського університету.
  • Енциклопедія українознавства.
  • Канадський інститут українських студій.

Проте його ім’я українським школярам відомо завдяки щорічному міжнародному конкурсу з української мови, який заснований і профінансований видатним меценатом та носить його ім’я. Конкурс започатковано наприкінці 90-х років ХХ ст. Кількість учасників його за останні роки сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.

Тож на честь 100-річного ювілею з дня народження цієї видатної особистості, який ми відзначаємо цього року, Центр патріотичного та культурно-естетичного розвитку студентів запрошує спільноту ЛугНАУ відповісти на мікс із питань, зібраних із міжнародних конкурсів імені Петра Яцика, та перевірити ваш рівень володіння українською.

Долучайтеся! Якщо раптом після проходження тесту або взагалі ви знайшли прогалини у ваших знаннях з української, звертайтеся до Центру патріотичного та культурно-естетичного розвитку студентів – вивчаймо мову разом!

Посилання на тест: https://forms.office.com/r/u4MTeqfkE7

Закінчимо словами відомого мовознавця Олександра Авраменка: «шануйте себе, дбаючи про чистоту рідної мови!»

 

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори