Історія історій

«Відкрити минуле людині дозволяє Історія, яку можна розглядати по-різному: як перелік дат і подій, як опис битв і змін династій, або ж як еволюцію ідей, почуттів народів, настроїв людства в ту чи іншу епоху. Ідеї ж, як відомо, завжди мають наслідки».

Борисова О. «Релігійний чинник у геополітичних устремліннях еліт України в добу Середньовіччя»

Ми звикли вивчати Історію як події, що відбулися, а Історія – це те, що відбувається з нами зараз. Якщо ж більше уваги приділялося не фактам, а причинам їх виникнення, то, можливо, і багатьох негативних наслідків можна було уникнути. Проте, звісно, на цьому краще знаються вчені-історики, філософи, релігієзнавці, а тим більше, професори-переселенці з Донбасу. Адже, прорахунки ідейної освіти населення Сходу України призвели до подій 2014 року.

У квітні 2018 року Ольга Василівна Борисова та Ігор Анатолійович Козловський зустрілися зі студентами, які й виступили ініціаторами цього заходу, майбутньою політичною, економічною та духовною елітою України. Обидва професори говорили по збройний конфлікт, що триває у нашій державі, через призму власного життя.

Борисова Ольга Василівна – професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри історико-філософських дисциплін Луганського національного аграрного університету, переміщеного до м. Харків. Вона автор більше 100 наукових і 250 науково-публіцистичних статей. Незважаючи на труднощі життя й роботи в умовах вимушеного вигнання, продовжує активно займатися науковою діяльністю. Зокрема, під час зустрічі Ольга Василівна подарувала слухачам один із її підручників, написаний уже тут, у Харкові.

Козловський Ігор Анатолійович – український вчений та громадський діяч, відомий в Україні та світі фахівець із релігійних, духовних і психофізичних систем. Цю людину, якого добре знає Римський папа, Вселенський патріарх, керівники протестантських церков і світова наукова громадськість, окупанти з так зв. «ДНР» два роки тримали в підвалах, піддаючи фізичному та моральному катуванню. І тільки наприкінці грудня 2017 р. Україні нарешті вдалося його визволити під час процедури обміну.

Зустріч пройшла на одному диханні. Ігор Анатолійович вразив обізнаністю в усіх релігіях світу та своєю мужністю й стійкістю. Ольга Василівна запалила присутніх своїм знанням історії та щирим патріотизмом. До того ж, хто бував на її лекціях, знають, що вона неперевершена ораторка, яка здатна захопити своїм предметом із першої миті. Адже викладачі ЛНАУ працюють лише так: завзято, віддано та наполегливо!

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори