Семінар-тренінг з управління проектами в рамках програми підтримки ЄС для переміщених університетів на Сході України

ПРЯМУЄМО РАЗОМ З ЄС

10-12 лютого у Києві відбувся семінар-тренінг з управління проектами в рамках програми підтримки ЄС для переміщених університетів на Сході України. ЛНАУ, як апліканта проекту «Оновлення переміщених університетів: підвищення конкурентоспроможності, надання послуг громадам», на цій зустрічі представляла Світлана Цвяткова.

Тренером семінару була пані Наташа Господіначкі. Перша сесія була присвячена підготовчому етапу проектної діяльності – етапу планування, як першого, так і наступних двох років процесу імплементації проекту, зокрема: розглянуті правила підписання грантового контракту, методики формування робочих груп, зроблено огляд можливих ризиків та шляхів їх подолання або зменшення наслідків.

Кожна сесія передбачала презентаційні виступи, що наочно проясняли можливі питання та проблемні моменти. Зокрема, начальник відділу міжнародних освітніх проектів МОНу Сергій Шкабко  детально ознайомив із правилами реєстрації міжнародного проекту,  реєстраційною карткою. Світлана Шитикова та Жанна Таланова розповіли про можливості модернізації навчання в Україні з використанням можливостей програми Erasmus+.

 Друга сесія була присвячена фінансовому плануванню: тендери на закупівлю, витрати тощо. Корисним досвідом найкращих практик країн ЄС поділився Ян Пейржил.

Третя сесія була присвячена моніторингові та оцінці проектів, перевірці звітності, витрат тощо. Увага приділялася не лише фінальній звітності, а й оцінці проміжних етапів. Відбулося обговорення питань із представниками бухгалтерії програми підтримки ЄС для переміщених університетів на Сході України. Із доповіддю про комунікацію та наочність виступив Марті Луцар, менеджер із комунікації представництва ЄС.

Вкрай важливою була доповідь «Перспективи розвитку переміщених ЗВО в контексті реформ» Олега Шарова, генерального директора директорату вищої освіти та освіти для дорослих МОНу.

Тренінг було побудовано таким чином, що значна увага приділялася розвитку практичних навичок, виконанню вправ у групах. Форма групової роботи сприяла розвитку практичних вмінь та ефективному обміну досвідом між представниками різних груп.

Дуже корисним було знайомство з командою провідного заявника Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, спілкування із соаплікантами проекту «Оновлення переміщених університетів: підвищення конкурентоспроможності, надання послуг громадам» та обговорення деяких моментів під час очної зустрічі. Завдяки злагодженій та досвідченій команді проекту навчання було продуктивнішим та ефективнішим.

Одним словом, семінар-тренінг був плідним та інформативним. Безліч питань, які виникли в присутніх на початку тренінгу, наприкінці були вирішені та з’ясовані.

Дякуємо організаторам за важливі інсайти!

Ми переїжджаємо на новий сайт 😃

Ми переходимо на новий сайт! Робимо його більш зрозумілим і зручними у використанні. Цей процес не швидкий і може зайнятий багато часу. Актуальна інформація вже знаходится на нашому новому порталі. lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори