Освітній центр «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

У 2020 році ЛНАУ було включено у перелік уповноважених закладів вищої освіти, до яких за спрощеною процедурою можуть вступати не тільки жителі Донбасу, але і АР Крим (м. Севастополь).

Міністерство освіти і науки України розробило документ, який вносить революційні зміни до можливостей отримання української освіти абітурієнтами з територій проведення операції об’єднаних сил та території АР Крим – «Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях» та «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України». Відповідно до пропонованого Порядку, дітям з територій проведення операції об’єднаних сил та АР Крим відкривається новий, значно простіший шлях для отримання атестатів і вступу до вищих навчальних закладів на території України.

Для отримання українського атестату про повну загальну середню освіту потрібно пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію з української мови та історії України, а для вступу до ЗВО – скласти вступний іспит. Даний процес буде відбуватися через освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

На базі переміщеного Луганського національного аграрного університету (в м. Слов’янськ), який є уповноваженим ЗВО, згідно наказу МОН №697 від 21.06.2016 року, з 1 липня 2016 року відкрився освітній Центр «Донбас-Україна», а з 2020 і освітній Центр «Крим-Україна».

 Увага! Категорія випускників, які отримають український атестат за даною спрощеною процедурою, мають право вступу лише до УПОВНОВАЖЕНИХ вищих навчальних закладів.

Для розуміння механізму отримання документа про освіту і вступу до ЛНАУ передбачена покрокова інструкція для здобуття української освіти:

Крок 1:

Подати до Центру:

 • заяву (особисту для повнолітніх) або заяву батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх Заявників);
 • документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України») або свідоцтво про народження;
 • освітню декларацію з наклеєною фотокарткою.

Увага! Освітня декларація – документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс загальної середньої освіти, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Увага! Освітню декларацію допоможе заповнити представник Центру. В освітній декларації буде наступна інформація: Ваше прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); документ, що посвідчує особу та громадянство; місце проживання; повне найменування навчального закладу, у якому навчався Заявник, здобутий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує Заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій територій, а також інформація щодо опанованих, на його думку, предметів шкільної програми.

Бажано, але не обов’язково, додати до освітньої декларації, у тому числі шляхом надсилання електронною поштою, інші матеріали (у паперовому вигляді або у форматі цифрових зображень), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в освітній декларації інформацію.

Крок 2

Визначитися з датами та пройти Державну підсумкову атестацію (ДПА) з:

 • української мови;
 • історії України.

 Увага! ДПА буде проходити на базі загальноосвітніх навчальних закладів, закріплених за Центром.

Увага! ДПА проводиться відповідно Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації

 Крок 3

Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації отримати в Центрі Довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Увага! Одночасно з виданням Вам Довідки представник Центру замовить для Вас атестат про загальну середню освіту.

 Крок 4

Подайте до Луганського національного аграрного університету наступні документи:

 • свідоцтво про народження;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Увага! Документи подаються особисто в письмовій формі.

 Крок 5

 • скласти вступний іспит.

Увага! Який саме вступний іспит визначає кожен ЗВО в залежності від спеціальності та спеціалізації.

Крок 6

Прийняти участь в конкурсі за результатами вступних випробувань для вступу до ЛНАУ.

Увага! Конкурсний бал визначається як сума середнього балу документа про загальну середню освіту (сума оцінок з ДПА з української мови та історії України) та вступного іспиту з предмету, визначеного Правилами прийому.

Увага! Триває інтенсивний онлайн-курс з української мови й літератури та історії України для школярів з Донбасу та Криму з підготовки до ЗНО, ДПА (за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Освітнього порталу «Педагогічна преса», агенції «Укрінформ»).

Порядок роботи Освітнього центру «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ:

Пн-Пт з 09-00 до 18-00

Сб з 09-00 до 15-00

Нд – вихідний

Освітній центр має наступні консультаційні пункти разом з можливістю проходження ДПА та отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту:

 • Старобільський відділ ОЦ «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
  Адреса: Луганська область, м. Старобільськ, вул. Слобожанська 68
 • Костянтинівський відділ ОЦ «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
  Адреса: Донецька область, м. Костянтинівка, просп. Ломоносова 157б
 • Слов’янський відділ ОЦ «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
  Адреса: Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Свободи 23

 Контактна особа:
Балдик Денис Олександрович
+38 (095) 518-39-37           
e-mail: osvitcentr@lgnau.edu.ua

English EN Ukrainian UK
Догори