У вересні 2020 року проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) та Інноваційний холдинг “Сікорскі Челендж” підписали грантову угоду “Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей”. Луганський національний університет прийняв активну участь в проєкті.
16-17 червня в м. Слов’янськ пройшов конкурс стартап проєктів та відбувся урочистий випуск стартап школи.
Тренери Інноваційного холдингу протягом 9 місяців надавали нові знання та всебічний супровід слухачам стартап школи, наповнювали новими знаннями і навичками, які в майбутньому допоможуть їм монетизувати свої інноваційні ідеї та сприятимуть незалежній підприємницькій діяльності, що орієнтована на розроблення і виведення на ринок власного продукту.
Кожен з учасників стартап школи мав нагоду презентувати свої найкреативніші та найсміливіші ідеї для того, щоб у подальшому почати їх втілювати у життя.
На конкурсі було представлено 8 проєктів. Всього у м. Слов’янськ за цією програмою взяли участь у тренінгах понад 35 слухачів та 10 викладачів. Два проєкти було відібрано та подано на участь у Х Фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2021.
Особливо приємно є бачити, як багаторічні праці науковців Університету починають реально втілюватись у життя, а співпраця з представниками бізнесу та стейкголдерами виходить на новий якісний рівень.
Раді були заслухати доповідь старшої менеджерки з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» пані Сніжани Леу-Сивериненко, де було представлено стратегію розвитку трудового потенціалу Сходу України та пріоритетні напрямки співпраці, зокрема в Луганському НАУ.
Хотілось би додати, що одним із важливих джерел інновацій на сьогодні є колаборація науки і техніки, представників бізнесу та влади. Максимальне залучення всіх учасників до розбудови економічного благополуччя не тільки регіонів але і країни в цілому. І, насправді, не важливо, що Університет є переміщеним ЗВО і знаходиться у декількох областях. Бо Університет – це не стіни, це усі ми!
Бажаємо всім учасникам творчих здобутків, плідної праці та нових звершень!Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Інноваційному холдингу Sikorsky Challenge в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Інноваційного холдингу «Сікорскі Челендж» та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.