День відкритих дверей

Мітки: ,

Наука і навчання – наша єдність

Сказати, що через переміщення Луганський національний аграрний університет втратив усе: багаторічні надбання в галузі науки у вигляді обладнання, оснащення, різноманітних пристроїв та лабораторій у цілому, – бути наполовину відвертим. Адже головну наукову цінність було збережено – людський ресурс, науковці з нестримною жагою до звершень. Однією з них є Людмила Іванівна Пархоменко, завідувач кафедри фізіології та мікробіології, кандидат ветеринарних наук, доцент.

Уже через півтора роки після переїзду, у часи безлічі питань щодо організації навчально-виховного процесу, Людмила Іванівна стала науковим керівником проекту: «Розробити ефективну схему профілактики асоційованих інфекцій птиці з використанням імуномодулюючих препаратів тріазолінового ряду нового синтезу та лазерного випромінювання», що за результатами конкурсу отримав державне фінансування Міністерства освіти і науки України.

До участі у ньому, крім ЛНАУ, було долучено Читати все ››

Мітки: ,

Конференція трудового колективу

5 березня в Луганському національному аграрному університеті відбулася Конференція трудового колективу університету, порядок денний якої передбачав розгляд нагальних питань, зокрема заслухано звіт ректора Брагінця Миколи Володимировича доктора технічних наук, професора за 2017 рік, затверджено антикорупційну програму університету, визначені пріоритетні напрями розвитку та обрано новий склад Вченої ради.

Чітка організація Конференції трудового колективу, виборів до складу Вченої Ради з дотриманням усіх необхідних процедур, одностайність у прийнятті важливих рішень стверджують, що ЛНАУ переміщений став міцним, згуртованим колективом, єдиним організмом, керівник якого має високий ступінь довіри та підтримки. Злагодженість роботи вбачається й на відстані, бо керівники структурних підрозділів, які знаходяться за сотні кілометрів, підтверджують оперативність у рішенні будь-яких питань і суцільну підтримку, своєчасну допомогу від адміністрації університету. Саме про цей прогрес і говорили у своєму виступі Ігор Миколайович Кукса завідувач кафедр фінансів і економічної кібернетики, д.е.н, доц. Анатолій Миколайович Рибак Директор відокремленого підрозділу Донецький технікум Луганського НАУ, Анатолій Григорович Тридуб завідувач кафедри ремонту машин, експлуатації МТП та охорони праці, к. т. н. доц.

ЛНАУ пройшов свій шлях від особистої розгубленості до одностайності вчинків, поглядів і переконань кожного члена колективу. Тепер лише конкретні кроки на збільшення наукового потенціалу, розширення впливу на абітурієнтів із територій, тимчасово непідконтрольних українській владі та поглиблення інтеграції в освітній простір Харківщини.

Відкрита лекція доктора економічних наук Кукси І.М.

Перша лекція нової для студентів дисципліни – найважливіша! Це, перш за все, перевірка педагогічної майстерності викладача. Це, без перебільшення, можливість зацікавити новою галуззю знань і мотивувати студентів до вивчення, надихнути на дослідження та креативність. Вдало провести перше заняття – це мистецтво, яке вимагає постійного вдосконалення. Цього тижня науково-педагогічні працівники ЛНАУ мали можливість дізнатися секрети введення у світ нової дисципліни від досвідченого викладача, завідувача кафедри фінансів та економічної кібернетики, доктора економічних наук, доцента Ігоря Миколайовича Кукси.

28 лютого 2018 року усі охочі були запрошені на його відкриту лекцію з дисципліни «Фінанси» на тему «Сутність фінансів як економічної категорії» для студентів 2 курсу спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 075 «Маркетинг», 076 «Підприємство, торгівля та біржова діяльність».

Які ж ідеї намагався донести широкому загалу Ігор Миколайович? Читати все ››

Мітки: ,

Випускний магістрів

28 лютого в Луганському національному аграрному університеті відбулося найемоційніше свято – випускний магістрів 2018. Свято, що зворушило усіх присутніх, викликавши сльози радості за черговий етап в житті цих юнаків та дівчат, сльози суму через неминучу розлуку.

Ці випускники надзвичайні! Це дійсно різнобічні особистості, освічені, талановиті, активні. Крім того, вони мають ще один рідкісний дар – уміють надихати. Тільки дякуючи їм, університет відновив навчально-виховний процес у Харкові, мужньо долав труднощі, змінювався і йшов уперед. Навіть у часи найбільшого відчаю ці студенти не давали нам опускати руки. Вони допомогли нам вижити, ми ж навчили їх жити!

Безсумнівно, викладачі зростили гідних фахівців, які обов’язково розбурхають аграрний сектор і піднімуть його на найвищий щабель розвитку. Перифразуючи привітальні слова нашого студента, нагадаємо, що університет спрямував вас до мети. Відтепер ви маєте надійний компас життя – диплом, набуті знання – не тягар, а ніби закордонний паспорт, що стирає будь-які кордони, це ключі, що відкривають двері успіху та добробуту.

Доля склалася так, що за роки свого навчання вам судилося пройти ще й школу життя. Тож не забувайте тих, хто віддав вам часточку душі та був поряд у найскрутніші хвилини. Пам’ятайте їх поради та слова:

  • удача любить сміливих, відповідальних, послідовних (Брагінець М. В.);
  • світ необмежений і прекрасний; світ повний усміхнених небайдужих людей; світ відкритий для того, хто шукає, говорить, просить й допомагає іншому (Знаткова О. М.; Родіонова К. О.);
  • вмій трансформувати свої страхи у впевненість, сумніви в силу, перешкоди у можливості (Пиріжок Т. Ю.);
  • йди вперед, змінюйся та розвивайся (Поповиченко Г. С.);
  • рухайся (Талапов Т. К.);
  • вміти говорити – півсправи, а чути – це вже діло (декани);
  • справжній талант проб’ється навіть крізь асфальт, тож не чекай на слушні умови, а створюй їх (викладачі);
  • будь активним, не гай часу (студректор);
  • дякуй кожній миті свого життя (студенти ЛНАУ).

Символічно, з першого дня весни, ви розпочали новий етап у житті. Тож нехай подальший шлях буде зігрітий сонцем, сповнений буянням фарб, насичений енергією оновлення. Хай проблеми тануть, наче крига! Теплого попутного вітру!

Мітки: , , ,

Навчання – згаяний час чи важливий крок для побудови кар’єри?

У липні 2016 у Луганському національному аграрному університеті, як завжди, проходила вступна кампанія, у тому числі за освітнім рівнем «магістр». Звісно, агрономічний факультет не був винятком і з радістю приймав заяви на спеціальності «Агрономія» та «Лісове господарство» від бакалаврів свого та інших факультетів університету, з ентузіазмом зустрічав і нові обличчя. Тоді в очах абітурієнтів вбачалося єдине питання: «Чи варто?». Попереду – 1 рік та 6 місяців, 2700 годин, наполегливого навчання. Чи принесуть ці витрати часу, сил, енергії очікувані результати? Тепер на ці питання вони отримали ствердну відповідь, але ж тоді…

Сумніви мали усі студенти, адже однолітки працюють, заробляють гроші, а вони все ще за партами. Час ішов, і вже через півроку багатьом майбутнім магістрам запропонували роботу. Не вантажити тони товарів на складах, не копати городи, не розносити піцу, не роздавати друковану рекламу, як заробляли на життя їхні недипломовані друзі та знайомі! Їх запросили на посади за спеціальністю у сфері агрономії та лісового господарства. Пропозиції йшли від приватних дистриб’юторських компаній, господарств різної форми власності та держаних установ. Це передбачало цікаву роботу, гідну заробітну плату, соціальне забезпечення та інші вигоди (забезпечення автомобілем, оплату зв’язку, і в перспективі – житло). Університет же, у свою чергу, дозволив їм продовжувати навчання за індивідуальним графіком.

У лютому 2018 року на студентів, і тих, які працюють, і тих, хто вирішив не суміщати роботу й навчання, чекав останній бій Читати все ››

Мітки: , ,

Вітаємо випускників-магістрів, які об’їздили півсвіту

Час плине швидко… І ось, вчорашні студенти-практиканти, які прагнули нових знань, які бажали пройти практику за кордоном і боязко прийшли в деканат по роботі з іноземними студентами – нинішні випускники-магістри.

Маючи знання, пов’язані з аграрним виробництвом, отримані у Луганському НАУ і знання мови, деякі випускники, без перебільшення, об’їздили майже весь світ. Побували в Німеччині, Швейцарії, Нідерландах, США. Отримали можливість застосувати свій досвід у садах, на тваринницьких фермах, в полях відкритого ґрунту і тепличних господарствах, в гольф клубах. Знайшли нових друзів та отримали практичний досвід, який зможуть застосувати в аграрному секторі нашої країни.

Майбутнє за вами! Вітаємо наших випускників: Харченко Вікторію, Лобанова Микиту, Колесника Андрія, Ткаченка Євгенія, Гаменюка Артема, Сергієнка Сергія і говоримо словами Авраама Лінкольна: «Whatever you are, be a good one»!

Мітки: , ,

Наука в ЛНАУ (2017)

22 лютого в Міністерстві освіти і науки України відбулася звітна конференція щодо результатів наукової діяльності вищих навчальних закладів у 2017 році. На цьому заході із своєю доповіддю виступив Олексій Анатолійович Овчаренко, проректор з навчально-наукової роботи ЛНАУ, доцент, к.т.н. Варто зазначити, що незважаючи на втрати та труднощі, пов’язані з переміщенням університету, розвиток науки не припинився. Науково-педагогічні працівники та студентство ЛНАУ докладають максимум зусиль, щоб зберегти потенціал найпотужнішого осередку аграрної науки Донбасу й подалі займати гідне місце навіть на рівні з непереміщеними університетами.

Високо оцінивши звіт із наукової діяльності нашого університету за 2017 рік, заступник директора Департаменту науково-технічного розвитку, начальник відділу розвитку науки у ВНЗ Інна Володимирівна Сандига порадила нам « ширше презентувати себе та свої наукові звершення…».

Що ж, прислухаючись до поради, доповідаємо широкому загалу про наукові здобутки Луганського національного аграрного університету. Нам є чим пишатися! Читати все ››

Мітки:

Вітаємо з початком другого навчального семестру!

Шановні бакалаври економічного, а також інших факультетів ЛНАУ! Завершилася напружена пора зимової сесії, навчальних практик та студентські канікули. Ми щиро дякуємо вам за старанність у навчанні, наполегливість в опануванні нових освітніх горизонтів. Ви вдало крокуєте на шляху до своєї мрії – стати освіченим фахівцем своєї справи, а ми пишаємось успіхами своїх студентів!

Вітаємо всіх з початком нового навчального семестру! Нехай буде успішною ваша навчальна праця, наповнена креативом та старанністю! Незважаючи на морози, ми сподіваємось на теплу атмосферу на заняттях. Нехай нинішній навчальний семестр стане періодом нових професійних досягнень, наукових відкриттів та особистих звершень.

Бажаємо міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань! А також злагоди, добра, натхнення, задоволення від результатів своєї праці!

Мітки:

Чергові спортивні здобутки університету

Студенти факультету ветеринарної медицини ЛНАУ приємно дивують! Виявляється, там навчаються не лише люди з великим серцем, спритним розумом, непорушними моральними переконаннями, а надзвичайно сильні особистості, як духом, так і тілом. Нещодавно ми запевнилися в цьому.

23-25 лютого 2018 року у Києві відбувся чемпіонат України із гирьового спорту серед студентів. Перше місце у ваговій категорії 70 кг із результатом 163 підйоми (вага гир 16 кг) посіла студентка факультету ветеринарної медицини ЛНАУ – Ірина Григоренко! Ірина – це дивовижне поєднання розуму, краси і сили. Це її не перша та, звісно, не остання перемога!

Ірино, прийми найщиріші привітання від колективу Луганського національного аграрного університету! Нехай у всіх сферах твого багатогранного життя на тебе чекають лише перемоги! Мрій! Прагни! Радій!

P.S.: той самий випадок, коли захист тварин у надійних руках.

Мітки:
Top