Обіг земель сільськогосподарського призначення за селозберігаючою моделлю аграрного устрою України

Наукова доповідь Жука Валерія Миколайовича, доктора економічних наук, професора кафедри обліку і аудиту Луганського національного аграрного університету, академіка НААН, віце-президента Національної академії аграрних наук України «Обіг земель сільськогосподарського призначення за селозберігаючою моделлю аграрного устрою України» висвітлює світоглядні, філософські та економіко-теоретичні підходи до питань власності на землі сільськогосподарського призначення та їх обігу; розглядає наслідки земельної реформи та запровадження ринку землі за агрохолдингової та селозберігаючої моделей аграрного устрою; розкриває ефективність системного та синергетичного посилення результативності земельної реформи та ринку землі за рахунок адміністративно-територіальної, податкової, соціальної та інформаційної реформ; пропонує нормативно-правові положення щодо базових передумов запровадження та функціонування проселянського та селозберігаючого обігу земель.

Ця доповідь вмотивована необхідністю:

  • зняття політичної та громадянської напруги навколо питань дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення;
  • розкриття механізму передачі та капіталізації місцевих ресурсів для розвитку сільських територій;
  • формування парадигми (національної ідеї) Українозбереження у глобальному світі.

Для тих, кому небайдужі Україна, українські землі, наші села та селяни.

Завантажити і читати

Мітки:

(Русский) Зарубежные практики и стажировки (Practical trainings abroad)

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”.

Мітки:

Новорічна казка ЛНАУ

Жив-був Луганський національний аграрний університет із давніх-давен у віддаленому (для когось, а для нас найближчому) східному куточку України. Жив на долю не нарікаючи, труднощі долаючи та необхідні блага маючи: потужний науковий потенціал, досвідчений штат, далекоглядні мрії та реальні механізми щодо їх втілення. Студентів же видимо-невидимо. Проте це ще не казка…

У 2014 році настали тяжкі часи. Часи втрат, часи розпачу, часи відчаю, часи – геть від домівки. Проте це також зовсім не казка, до того ж й не новорічна!

З тих часів пристав наш університет-перекотиполе до Харківської землі. Зустрілися тут йому різні люди: і такі, які незадоволено шипіли, і такі, які щиро допомагали та підтримувала. Траплялися й всілякі негаразди, тому й численні перемоги й звершення були цінніше й бажаніше. Про цей період життя ЛНАУ вже написано й переписано історій тьмуща. Виходить не нова казочка!

Нині ж, напередодні найчарівнішого свята, хочеться повідати казочку про те як віру в чудеса, загублену в дитинстві, повернули студенти, проректори, професори, кандидати наук всіляких…

Усе розпочалося Читати все ››

Мітки: ,

Є! Перша футбольна звитяга ЛНАУ після переміщення в Харків!

Збірна команда університету стала володарем Кубку надії середніх ліг «B» 14-го розіграшу турніру (осінь-2017), що тривав протягом трьох місяців на полях Центрального парку культури і відпочинку ім. М. Горького.

Шлях до трофею був складним і по-справжньому бойовим. Команда значно змінилася порівняно із весною. Втратила лідерів, які закінчили університет, поповнилася дебютантами, дехто зі «збірників» поїхав на закордонну практику. Футбол – командна гра, і кожна зміна у складі вимагає часу, щоб навчитися грати разом. Отже, перших позитивних результатів довелося чекати майже місяць. Проте навіть під час програшних матчів хлопці були завзяті, непоступливі, демонстрували боротьбу не тільки на кожному клаптику спортивного майданчику, а й навіть на лавці запасних і трибунах для вболівальників.

У першому матчі аж троє гравців команди потрапили до лазарету, отримавши пошкодження. На жаль, перспективний першокурсник Юрій Лихненко через травму так і не зміг в подальшому взяти участь у турнірі.

Однією із найнапруженіших подій чемпіонату був матч з поточним на той час лідером Ліги «ZZ Company» під акомпанемент холодної зливи. Драматизму додав рецидив дуже серйозної травми досвідченого воротаря Віктора Юрова ще на початку першого тайму. У рамку став захисник Сергій Перепелиця, який став гідним замісником. За підсумком зустрічі наша збірна перемогла 8:6, а гол Костянтина Ромашенка став кращим у турі серед всіх ліг. До речі, Читати все ››

Мітки: ,

XIII Міжнародний фестиваль іноземних студентів та громадян м. Харкова

30 листопада 2017 року завдяки Харківській міській громадській організації іноземних студентів та громадян при підтримці міськвиконкома та участі Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та земляцтва традиційно пройшов міжнародний фестиваль іноземних студентів та громадян. Метою проведення даного заходу протягом останніх декількох років в м. Харкові є знайомство з культурою та традиціями, укріплення дружніх стосунків та взаєморозуміння між народами різних країн.

Іноземні студенти Луганського національного університету м. Харків з великою радістю та захватом спостерігали та приймали учать у фестивалі.

Вагне Куадіо Сімеон – громадянин Республіки Кот-д’Івуар, студент другого курсу агрономічного факультету спеціальності 201 «Агрономія» був урочисто нагороджений почесним дипломом за відмінне навчання і активну участь у міжнародному студентському житті.

Такі заходи є унікальними, адже надають можливість іноземним студентам проявити свої здібності та таланти, приєднатися до загальної культури і показати нам різноманіття традицій багатьох країн світу.

Мітки: ,

#ЛНАУвдячний

Сьогодні Луганський національний аграрний університет висловлює глибоку вдячність викладацько-студентській групі, у складі: Вікторії Олександрівни Мінакової (старший викладач кафедри економіки підприємства та економічної теорії), Михайла Вікторовича Логвиненка (старший викладач кафедри «Енергетичні засоби»), Анатолія Миколайовича Полякова (доцент, к.т.н., декан факультету механізації сільського господарства), Балашова Іллі Павловича, Шарая Костянтина, Курлова В’ячеслава, Забродського Олександра Васильовича, Дробязко Віталія Вадимовича, Пугачова Андрія Дмитровича. Ця ініціативна викладацько-студентська група написали грант щодо забезпечення освітнього процесу технічними засобами навчання (магнітно-маркерні дошки, фліп-чарти, батагофукціональний пристрій). ЛНАУ безмежно радий допомозі і Благодійного фонду «Право на захист», і фінансовій підтримці УВКБ ООН.  Необійшлися б і без фінансової консультації головного бухгалтера університету Наталії Олександрівни Ізотової, і без допомоги завідувача канцелярії Євгена Олександровича Дрогіна у зборі необхідної документації.

А тепер докладніше:

Ініціативність і так винятково ініціативного студентсько-викладацького колективу ЛНАУ з цього навчального року набула шалених обертів. Улітку було зроблено за особисті кошти та власними силами перегородки, чим збільшили кількість аудиторного фонду на 7 кімнат. Та хіба буде новий дім затишним без внутрішнього оздоблення? Від аудиторії вимагається більшого – вона має бути функціональною. У новостворених аудиторіях не було найголовнішого засобу наочності – дошки. Для викладачів технічних дисциплін – це надпроблема. Як пояснити складні математичні формули, схеми та розрахунки на блокноті? До того ж теперішні студенти, які народжуються з гаджетами в руках, подібне сприймають за відгомони палеоліту. Необладнані аудиторія у переміщеному ВНЗ створюють ще й додаткове психологічне навантаження: у Луганську залишилася потужна матеріально-технічна база університету, обладнання, лабораторії. Там є все, тут немає? Ситуацію треба негайно змінювати вирішила ініціативна група, і як результат, – в університеті з’явилися 8 магнітно-маркерних дошок, 2 фліп-чарти та необхідне обладнання.

Магія, ні! Факт на підтвердження, що все в наших руках. Тільки-но з’являється бажання щось змінити на краще, з’являються й можливості. Тож не будьмо сторонніми. Запалюючись позитивними прикладами активних дій наших колег і студентів, працюймо заради зміцнення конкурентоспроможності нашого навчального закладу, заради студентів з Донецької та Луганської областей, заради аграрної науки, заради України та миру!

Мітки: ,

День студента або вітання за хвостівкою!

Луганський національний аграрний університет вітає своїх нинішніх, майбутніх і колишніх студентів із міжнародним Днем студента. Так, із запізненням, а що як на сесію, так за хвостівками, а як вітання приймати, то зала переповнена!

Проте без жартів, шановні студенти, вітаємо Вас! Бажаємо Вам насичених днів, успішних сесій, легких підйомів та завжди висипатися, але ж не проспати головного та неповторного – студентського життя! Пам’ятайте, що за роки навчання в університеті Вам необхідно здобути ґрунтовні фахові знання, розвинути комунікативні навички, навчитися заощадливо розважатися, відкрити приховані таланти, знайти вірних друзів, закохатися… Перездачі не передбачено!

Дякуємо за святковий концерт, на якому лави талантів ЛНАУ (Шепеленко Владислав, Косенко Оксана, Богінська Оксана) поповнили першокурсники (Мормуль Анастасія, Дроздова Вікторія, Морковін Олександр). Крокуймо далі, талановито, феєрично, позитивно та з гумором (команда КВК «7 дублей» нам у поміч).

Р.S.: Анастасіє Сергіївно Ткаченко, чому так довго приховували Ваші неперевершені організаторські здібності?

Мітки: , ,

«English for universities» набирає оберти

The British Council is the United Kingdom’s international organization
for cultural relations and educational opportunities

Проект Британської ради «English for universities» набирає оберти. І наш ВНЗ, який приєднався до проекту цього року, також приготував свій внесок в поширення передового досвіду викладання англійської мови для професіоналів.

Викладачі ЛНАУ В.В. Тупченко, М.А. Любіна, Т.А. Одинцова, та О.П. Троян зустрілися з колегами Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, щоб поділитися знаннями, які були отримані у BRITISH COUNCIL SUMMER SCHOOL у липні 2017. Викладачі обговорювали такі методичні питання щодо викладання англійської мови як «English for specific purposes», «What is ESP?», «The place of ESP in the broad family of English teaching disciplines», «Lesson planning in ESP», «Components of a lesson» та інші.

Найбільшу полеміку спричинили питання мотивації та демотивації оволодіння іноземною мовою за професійним спрямуванням у студентських групах та зв’язок цього з впровадженням ЗНО з іноземної мови для майбутніх здобувачів ступеню магістра. У дискусії прийняли участь викладачі кафедри мовної підготовки Т.Л. Полякова, Т.В. Герасимчук, О.В. Мокроменко, І.В. Стремоухова, Л.В. Бабай, Є.С. Ємельянова, О.А. Анастасьева та Н.В. Скіданова.

Мітки: ,

ЛНАУ налагоджує зв’язки з роботодавцями

02 листопада в м. Київ пройшов День молодого спеціаліста «Твій професійний шанс». Програма передбачала проведення двох секцій: «Школа працевлаштування» та «Ярмарок вакансій». Мета заходу – налагодження зв’язку між роботодавцями та фахівцями аграрної галузі для полегшення пошуку місця для проходження виробничої практики чи роботи. Організатор Дня молодого спеціаліста Науково-методичний центр «Агроосвіта» за підтримки порталу Агрокар’єра, чий представник, до речі, торік приїздив до університету з презентацією. Перед та після заходу учасники мали змогу оглянути експозицію Міжнародної виставки ефективних рішень для агробізнесу агропромислового виробництва вітчизняного і міжнародного рівня. Там було репрезентовано більше 400 компаній із 20 країн світу, що зайняло 30 000 м2 виставкової площі, 3 павільйони та відкритий майданчик. Організатор виставки Київський міжнародний контрактовий ярмарок.

Читати все ››

Мітки: , ,

ЛНАУ відзначає Міжнародний день Проектного менеджера

Міжнародний день Проектного менеджера (1 листопада) ЛНАУ зустрів у Львові, а саме у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності, де відбувся Фінал VI Відкритого конкурсу проектів.

На цьому заході наш університет представляв Харьковський Олександр, магістрант будівельного факультету. Його проект: «Організація архітектурно-просторової доступності вокзалу «Харків-Пасажирський» (науковий керівник Фесенко Т. Г.) уже приніс І місце на конкурсі «Гендерна політика очима молоді». Тут отримав перемогу в номінації «Креативний підхід у висвітлені проекту».

Луганський національний аграрний університет пишається науковими здобутками своїх студентів. Проте, слід зазначити, що це результат кропіткої викладацької праці та позитивних навчально-методичних змін.

У цьому навчальному році підготовка проектних менеджерів здійснюється за новою магістерською програмою «Управління інвестиційно-будівельними та девелоперськими проектами», керівник програми – Фесенко Т. Г., к.т.н. (спеціальність 05.13.22 – управління проектами та програмами), доцент (кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві). Форми та методи навчання за новою магістерською програмою орієнтовані на індивідуальну роботу зі студентом і розвиток його креативного мислення.

Перемоги в конкурсах підтверджують правильність та дієвість обраної методики. Як бачимо, заявляємо про те, що розвиваємо креативність – отримуємо перемогу у відповідних номінаціях. ЛНАУ – слова не розминаються з ділом!

Мітки:
Top