ДОСЛІДЖЕННЯ У СУЧАСНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) студенти відокремленого структурного підрозділу “Старобільський фаховий коледж Луганського національного університету” навчаються практичних навичок у нових лабораторіях – “Ветеринарної медицини” та “Харчових технологій”.
Лабораторії нараховують понад 40 одиниць сучасного обладнання. У них є сучасні люмінісцентні мікроскопи, рефрактометри, термостати, центрифуги, спектрофотометр, аквадистилятори, аналізатор молока, pН-метр для аналізу харчових продуктів, хірургічні набори ветеринара та меблі – шафи для реагентів, лабораторні столи та стільці. Вартість цього обладнання складає понад 800 тисяч гривень.
Під час практичних занять студенти дізнаються про методи визначення pH показника у різних розчинах, навчаються визначати кислотність. Досліджують зразки косметичної та харчової продукції.
“Усі ці дослідження ми виконуємо на новому обладнанні у лабораторіях. Наприклад, аналізатор молока ми використовуємо під час вивчення чотирьох дисциплін. Студенти можуть визначити рівень бактеріологічного забруднення сирого молока, також зробити ветеринарно-санітарну оцінку з основами санітарії, проби на бродіння, наявність у ньому мікроорганізмів. Люмінесцентний мікроскоп дозволяє дослідити мікрофлору зіпсованих яєць, яєчного порошку, вивчити будову клітини, досліджувати різні продукти на дерматомікозу (наявність грибів). Раніше такі дослідження студенти робили на старому обладнанні, таких можливостей не було. Зараз студенти навчаються на такому обладнанні, яке є також на сучасних промислових підприємствах. Тож вони прийдуть підготовленими на роботу, адаптація до виробничих потреб буде мінімальною”, – сказала в.о. директора коледжу Надія Жмуренко.
До навчання у лабораторіях “Ветеринарної медицини” та “Харчових технологій” задіяні близька ста студентів коледжу.
“Під час практичних занять мені дуже цікаво. Нещодавно ми досліджували молоко – робили ці дослідження на аналізаторі. Я хочу бути технологом харчового виробництва, саме такі дослідження буду робити на підприємствах харчової галузі”, – поділилася студентка 4 курсу коледжу Ірина Гуєвська.
У Старобільському коледжі ЛНАУ навчаються 550 студентів за п’ятьма спеціальностями.
Нагадаємо, лабораторії у Веселому були створені у 2020 році за грантом “Відродження вищої аграрної освіти на Сході України” від Проєкту USAID. Загальна сума гранту складає близько 7 мільйонів гривень.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

ПРОБНЕ ЗНО-2021: СТАРТ РЕЄСТРАЦІЇ

З 5 січня до 19 січня 2021 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (https://testportal.gov.ua/probzno/) буде доступною програма реєстрації охочих узяти участь у пробному ЗНО.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Цьогоріч кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а також додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Відтак можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня 2021 року.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

ЛугНАУ отримав обладнання для дистанційного навчання

За сприяння проєкту “USAID Економічна підтримка Східної України” Університет отримав нове комп’ютерне та мультимедійне обладнання. Ноутбуки, проєктор, інтерактивну дошку, телевізор та системи для проведення відеоконференцій будуть використовувати викладачі для створення лекцій у дистанційному форматі.

“В умовах карантину таке обладнання для Університету дуже важливе. Використання цієї техніки підвищить якість створення навчального відеоконтенту. Наприклад, мультимедійна дошка дозволяє лектору продемонструвати матеріали, використати інфографіку, схеми, фотографії, таблиці. Викладачі зможуть проводити зі студентами не тільки онлайн-заняття (синхронне навчання), але і записати лекції та викласти їх для перегляду студентам (асинхронне навчання),” – сказав директор Центру сучасних освітніх та інформаційних технологій Іван Різниченко.

Планується, що Університет отримає два комплекти схожого обладнання для створення лабораторій для дистанційного навчання в м. Слов'янськ.

Наступним кроком будуть тренінги для п’ятдесяти викладачів, щоб навчитися користуватися цією технікою та створювати навчальні відеоматеріали.

Зараз навчання у ЛуганськомуНАУ триває у змішаному форматі – студенти університету навчаються дистанційно, коледжів – очно.

Нагадаємо, Луганський національний аграрний університет за грантом “Підтримка дистанційного навчання для Луганського національного аграрного університету” отримає від Проєкту USAID комп’ютерної техніки на суму понад 600 тисяч гривень.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Економічний факультет вітає переможців та учасників І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 

З метою підтримки обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання на економічному факультеті Луганського національного аграрного університету з листопада по грудень проходив І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей. 19 грудня 2020 року відбулося підбиття його підсумків та визначення його переможців.  

З метою якісного відбору кращих робіт здобувачів освіти для участі в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (адже лише переможці І туру рекомендуються до участі у ІІ) та дотримання принципів прозорості, академічної доброчесності та об’єктивності,  на факультеті було організовано публічний захист, до якого допущено 12 науково-дослідних робіт, які відповідали вимогам конкурсу та отримали попередні схвальні відгуки відбіркової комісії.  

Конкурсну комісію очолив в. о. завідувача кафедри обліку, фінансів та інформаційних технологій Євген Миколайович Співак. 

Проведення наукового конкурсу дало змогу виявити схильних до дослідницької діяльності студентів, залучити науково-педагогічних працівників до творчої співпраці зі здобувачами освіти, посприяти реалізації здібностей та стимулювати творче самовдосконалення студентської молоді. Члени відбіркової комісії зазначили достатній рівень підготовки конкурсантів, високу якість робіт і доповідей та визначили переможців І туру: 

1 місце: Луняка Єлизавета Євгенівна, тема роботи: «Ринок спецій та приправ: сучасний стан». Керівник: доцент кафедри економіки підприємства, маркетингу та економічної теорії, канд. наук із соціальних комунікацій, доцент Кислюк Л.В. 

2 місце: Вагне Куадіо Сімеон, тема роботи: «Економіка, організаційні аспекти створення спільного аграрного підприємства України з Кот-д' Івуаром». Керівник: доцент кафедри менеджменту, права, статистики та економічного аналізу, кандекон. наук, доц. Орлова-Курилова О. В. 

3 місце:  

Андрюхін Олексій Олександрович, тема роботи: «Розробка бізнес-моделі і SMM в галузі бджільництва». Керівник: старший викладач кафедри економіки підприємства, маркетингу та економічної теорії Мінакова В. О. 

Зіганшина Анастасія Радиславівна, тема роботи: «Основні тенденції розвитку стартапів в Україні». Керівник: доцент  кафедри обліку, фінансів та інформаційних технологій, кандекон. наук, доцент Співак С. І. 

Вітаємо переможців, радимо їм не зупинятися на досягнутому та бажаємо успіхів у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей! 

Головною метою таких заходів є сприяння підготовці фахівців з навичками дослідницької діяльності, інноваційності, здатністю до самонавчання та вдосконалення професійної майстерності протягом життя, тож вітаємо усіх, хто взяв участь та розвинув у собі такі необхідні компетенції.  

 

 

ЛуганськийНАУ проти насильства!

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав, протягом грудня в ЦДЮТ Слов'янська відбулась низка міні-тренінгів.

Луганський національний аграрний університет долучився до цих просвітницьких заходів: студенти взяли участь у тренінгу «Як не потрапити до кола насильства», фахівці – «Профілактика насильства в дитячому середовищі». На тренінгах порушилися питання про види домашнього насильства та його циклічність, про зміни у законі «Про протидію та запобігання домашньому насильству», про те, як виявити постраждалих дітей від домашнього насильства та як їм допомогти. Ведуча тренінгів – Альона Юхимчук, Директор реабілітаційного центру «Софія».

По завершенню тренінга всі учасники отримали сертифікати та нові знання, які допоможуть їм більш ефективно протидіяти насиллю в різних його проявах.

ЛуганськийНАУ проти насильства!

Увага! Нижче номера «гарячих ліній», куди можна звернутися, якщо ви стали жертвою або свідками дискримінації, насильства тощо.

Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми – 527

Гаряча лінія з протидії насильству – 116-123, 0-800-500-335

Дитяча гаряча лінія – 116-111(цілодобово), 0-800-500-225 (з 12:00 до 16:00)

Гаряча лінія протидії булінгу – 116-000

Контакти у Слов`янську:

Притулок: 095-215-88-73

Служба у справах дітей: 095-604-05-80

Фахівець із соціальної роботи: 050-050-10-65

Слов`янський відділ поліції: 066-153-49-33

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги: 093-379-20-91

Шановна спільнота!

В рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Agricultural Higher Education Advanced Development in Eastern Ukraine» 18 грудня 2020 року Вченою Радою Університету було ухвалено рішення про створення Центру якості, професійної адаптації та консалтингу. Центр працюватиме за такими напрямками роботи:

  • організація та підвищення якості функціонування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти;
  • інформаційний і комунікативний супровід освітньої та статутної діяльності університету;
  • реалізація маркетингової стратегії розвитку та напрямків формування попиту на освітні послуги;
  • підвищення кваліфікації та професійної адаптації викладачів і співробітників університету, зовнішніх цільових груп населення до вимог ринку праці;
  • координація функціонування механізмів з надання освітніх послуг у дуальному форматі;
  • професійний розвиток та соціальна підтримка (в тому числі психологічна) учасників освітнього процесу;
  • консалтинг та дорадництво у системі надання додаткових послуг.

 

Проєкт «Agricultural Higher Education Advanced Development in Eastern Ukraine» (AHEADEU) реалізується Луганським національним аграрним університетом спільно з ЛОГО «Аграрна дорадча служба» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Цінуємо та поважаємо кожного!

Протягом року в Луганському національному аграрному університеті велася активна робота щодо зміцнення корпоративної культури та поширення її принципів на всю освітянську спільноту. Зокрема, у рамках програми розвитку корпоративної культури велика увага приділялася підвищенню корпоративного духу через визнання цінності кожного члена колективу. У цьому аспекті впроваджено систему заохочень: розроблено та затверджено Положення про заохочувальні відзнаки та Карту заохочувальних відзнак кожного співробітника.

У рамках цього протягом року з нагоди професійних, державних свят працівники Університету отримали відзнаки різних рівнів, університетські та відомчі, за багаторічну сумлінну працю, за відданість Університету та обраній справі.

Вклад кожного члена нашої університетської спільноти важливий і вагомий. Цінуємо та поважаємо кожного!
Дякуємо всім!

Привітання з прийдешніми святами!

Луганський національний аграрний університет вітає усіх з прийдешніми святами! Бажаємо миру, добра, сімейного затишку та всього найкращого! Нехай Святий Миколай вбереже вас та ваших близьких від всіх бід та незгод, подарує любов, радість та справжню віру у дива! Хай збуваються всі ваші великі та маленькі мрії!

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” вітає Луганський національний аграрний університет

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID)

вітає партнера – Луганський національний аграний університет (ЛНАУ) –  з отриманням гранту від Європейського Союзу на суму 780 тисяч євро.

На початку  2019 рокуПроєкт USAID почав розвивати співпрацю з ЛНАУ. За цей час разом ми створили лабораторії ветеринарної медицини та харчових технологій, мережу приймальних комісій та консультаційних пунктів в структурних підрозділах університету в Луганській та Донецькій областях. В рамках гранту допомогли придбати і встановити нову офісну, комп’ютерну техніку, ліцензійне програмне забезпечення та  IT обладнання, меблі для аудиторій. Ця допомога покращила дистанційне навчання в університеті у часи карантину, співпрацю різних структурних підрозділів між собою, зміцнила  позиції університету серед інших навчальних закладів Сходу України і допомогла створити гарні умови, аби молодь навчалася вдома, не виїжджаючи далеко за межі області, та працевлаштовувалась на підприємства Сходу України.

“Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” вітає ЛНАУ з отриманням такої значної допомоги від Європейського Союзу, яка безсумнівно посилить зусилля університету у відновленні та модернізації їх освітніх програм, розвине його потенціал у розширенні сільськогосподарських послуг та дослідженні приватного сектору, а також більш повно залучить студентів до життя університету. Мені приємно, що попередня та поточна підтримка Проєкту USAID ЛНАУ стала одним з факторів, які Європейський Союз взяв до уваги при ухваленні рішення щодо надання грантової допомоги. Я впевнений, що підтримка, надана ЄС та Проєктом USAID, збільшить можливості університету. Вся наша співпраця  з ЛНАУ за останні два роки говорить про те, що ЄС знайшов собі на Сході України нового сильного партнера в напрямку освіти”, – сказав директор Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Майкл Піллсбері.

 

Щоб покращити зв’язок університету з аграрним бізнесом, Проєкт USAID працює над залученням кращих експертів для впровадження магістерської програми “Агрокебети” в університет. Ця програма надасть можливість студентам навчатися за оновленою практико-орієнтованою програмою, отримати менторський супровід менеджерів успішних агрокомпаній України та пройти практику на підприємствах.

Усі ці зусилля спрямовані на підвищення якості освіти, урахування потреб роботодавців при навчанні молодих спеціалістів та підвищення рівня конкурентоспроможності випускників ЛНАУ на ринку праці. 

Віримо, що спільними зусиллями разом з нашими колегами з ЄС сприяємо зміцненню освіти Сходу України і надаємо доступ до перспективних аграрних професій.

 

English EN Ukrainian UK