1 вересня першокурсники ЛНАУ почули першу лекцію «Пізнай Україну – Європейську державу»

1 вересня куратори зустрічали першокурсників Луганського національного аграрного університету на ганку навчального корпусу. Після кураторської години викладачі кафедри історико-філософських дисциплін читали першокурсникам лекції «Пізнай Україну – Європейську державу».

Особливістю нинішньої студентської аудиторії нашого вузу є те, що в його лави влилося дуже багато вступників з окупованих теренів Луганської та Донецької областей, а також з так зв. «сірої зони». Ці молоді люди зробили свій свідомий цивілізаційний вибір на користь України – європейської держави і водночас підтримали вищу освіту Донбасу, поступивши на навчання у переміщений з Луганська ЛНАУ. Цей особистісний аспект європейського вибору студентів з ОРДЛО особливо був у колі зору завідувача кафедри історико-філософських дисциплін, доктора історичних наук, професора Ольги Василівни Борисової, яка його особливо підкреслила і привітала.

У своїй лекції для студентів Економічного факультету професор Борисова представила історію України від давнини до сьогодення у цивілізаційному вимірі, підняла важливі аспекти українського сьогодення, а також торкнулась теми деяких загадок української історії.

Професор кафедри історико-філософських дисциплін Миколай Миколайович Карпіцький студентам Будівельного факультету розповідав про формування громадянського суспільства в Україні як умови входження в сучасну європейську цивілізацію. Професор Карпіцький звернув увагу на те, що кожне покоління заново має робити історичний вибір, який визначає майбутнє країни. Зараз в Україні активно формуються інститути громадянського суспільства. Про це свідчить волонтерський рух допомоги армії та мирним жителям в зоні бойових дій. Однак наскільки буде успішно побудова громадянського суспільства цілком складається від наступного покоління, яке зараз закінчує школу і приходить в університет.

У в своїй лекції студентам інших факультетів ЛНАУ доцент кафедри історико-філософських дисциплін Олена Ігорівна Михайлюк зосередила увагу на значенні проголошення незалежності України. У цьому контексті лектором були викладені основні напрями та положення щодо входження України в європейську спільноту. Водночас доцент Михайлюк націлила студентів на розуміння євроінтеграції України як гаранта її суверенітету.

Лекції були прочитані на високому професійному рівні, мали у своєму змісті багато порівнянь, висловлювань видатних науковців, цікавих історичних та політологічних констатацій. Час лекцій, які студенти слухали з великою цікавістю, пролетів непомітно.