ЛНАУ на шляху до впровадження екологічного аграрного виробництва

Органічне виробництво – що це? Сучасний тренд або нагальна необхідність людства? Луганський національний аграрний університет шукає відповіді та долучається до змін.

2 листопада 2017 р. у Науково-методичному центрі «Агроосвіта» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Ефективність використання екологічного аграрного виробництва».

Учасників Конференції привітали:

  • Хоменко Микола – заступник директора з методичної роботи НМЦ «Агроосвіта»;
  • Ковальова Олена – заступник Міністра аграрної політики та продовольства України;
  • Лутак Віталій – головний спеціаліст сектору аграрної та спеціальної освіти Міністерства освіти і науки України;
  • Йоахім Ленц – керівник проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства»;
  • Милованов Євген – Голова правління Федерації органічного руху України

Кращі практики впровадження органічного виробництва та перспективи розвитку органічного сектору в України презентовані в доповідях:

  • Законодавче регулювання в сфері органічного виробництва – Мороз Микола, директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України;
  • Нова парадигма: завершення земельної реформи в України – ключ до екологічного чистого аграрного виробництва – Ковалів Олександр, д.е.н., Інститут агроекології і природокористування НААН України;
  • Розвиток органічного виробництва на Поліссі України (з досвіду Житомирського національного агроекологічного університету) –Скидан Олег, д.е.н., ректор Житомирського національного агроекологічного університету;
  • Перспективи та умови розвитку органічного виробництва сільськогосподарської продукції в межах сільських сельбищних територій – Корсун Світлана, д.с-г.н., ННЦ «Інститут землеробства НААН України»;
  • Ризики у разі запровадження органічного виробництва в навчально-дослідних господарствах – Таркан Микола, директор Липковатівського аграрного коледжу, та інших.

Для  нашого університету тема екологічного виробництва не нова. Науковці ЛНАУ активно працюють у цьому напрямку. Зокрема Тетяна Григорівна Фесенко, к.т.н., доц., доцент кафедри будівництва та архітектури, яка взяла участь у цій конференції, є автором Концептуальної моделі офісу управління проектами органічного виробництва, презентованих на круглому столі «Розвиток сільськогосподарської кооперації в Україні: проблеми та перспективи».

Приємно, що пріоритети бізнесу та виробництва змінюються, що на перший план виходять охорона та збереження довкілля, турбота про здоров’я людини, чесність. Тепер рекламні гасла – не просто красиві слова, а це відбиття дійсності.

ЛНАУ – із думкою про Вас!

Мітки: